e-Devlet üzerinden birçok işimizi kolaylaştırabiliyoruz. Teknoloji ilerledikçe hayatımız daha da kolaylaşıyor ve hayatımıza kolaylık sağlayan uygulamalardan biri olan e-Devlet sayesinde birçok işlem gerçekleştirebiliyoruz. Devlet dairelerinde sıra beklemeye gerek kalmadan birçok işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellikleri daha da geliştiren e-Devlet hanesine yeni bir özellik ekledi.

Artık e-Devlet üzerinden din değişikliği gerçekleştirebileceksiniz!
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü alanına eklenen Nüfus kaydında olan Din Bilgisi Değişikliğini artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. İnanç ya da din bilgisini güncellemek için Nüfus Müdürlüğüne gidip birçok işlemle uğraşmanıza gerek kalmayacak. e-Devlet üzerinden rahat bir şekilde Din değişikliği gerçekleştirmek isteyenler değiştirebilecek. e-Devlet bu durumu kötü niyetli kişilerin suistimal etmemesi için şartlar getirdi.

e-Devlet’e TC Kimlik Numarası ve Şifre ile sisteme giriş yapmanız yeterli değil. Sisteme giriş yaptıktan sonra Din Bilgisi Değişikliği yazın. Sisteme giriş yaptığınızda hata alacaksınız bunun nedeni ise mobil imzaya sahip olmamanızdır. Elektronik imza, elektronik ortamda bulunan belgeye eklenerek imza atanın kim olduğunu belirler. Mobil imzaya sahip olduktan sonra bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil imza almak içinde GSM operatör şirketiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz