E-devlet üzerinden kredi kart borç sorgulama işlemi hakkına bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. Peki e-devlet ile kredi kartı borç sorgulama işlemi nasıl yapılacak? İşte detaylar…

Hayatınızı kolaylaştırmak adına e-devlet sistemi birçok hizmeti ayağımıza getiriyor. Her geçen gün farklı bir gelişim kaydeden platform uzun süren işlemleri artık dakikalar içerisinde halletmemiz için çalışmalara devam ediyor.

Şimdi ise e-devlet üzerinden hem kredi kartı borç sorgulama hemde risk raporu alma dönemi başladı. İşte detaylar…

E-Devlet Üzerinden Kredi Borç Bilgileri Sorgulama

Risk raporu ücretli mi olacak sorusu için hemen kısaca bilgi verelim. Kredi Borç bilgileri sorgulama veya kredi çekme sırasında risk raporu hizmeti şimdiye kadar ücretli bir hizmetti. Ancak yeni açıklama ile beraber e-devlet üzerinden bu hizmet ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Kredi Borç Bilgileri Nasıl Sorgulanır?

Sorgulama işlemi için tam olarak bütün detaylar açıklanmadı. Ancak tek ekran üzerinden her zamanki gibi sisteme giriş yapıp bazı bilgileri girip devam etmek oluyor. Ayrıca ekstra bir ödeme ücret ödemenize gerek yok.

Risk Raporu Hangi Bilgileri Verecek?

Asıl soru ise sistemde yer alan bilgiler oluyor. Daha önceden ücretli olarak almış olduğumuz Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu artık ücretsiz. Bu sistem ile tüm bilgileri görebileceksiniz. Borç bilgilerinizi yada faiz bilgileriniz gibi 10 yıllık süreci kapsıyor.

Bilgilendirme: Bu rapor sadece 30 günde bir yani ayda bir ücretsiz alınabiliyor. Daha fazla rapor alınması durumunda ücret talep edilebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz