Bugüb sizlere e devlet üzerinden psikoteknik rapor sorgulama işlemlerinden bahsedeceğiz. Ancak hemen öncesi psikoteknik nedir bu konu hakkında bazı açıklamalarda bulunalım. İşte detaylar…

PSİKOTEKNİK NEDİR?

Genel anlamda şoförlerin bu belgeyi almak için müracaat ettiklerini bilsek bile psikoteknik aslında kişilerin belli bir işte yeterliliğini göstermek adına alınan bir belge diyebiliriz. Psikoteknik yeterlilik belgesi almak için çok fazla özel kurum bulunuyor. Ancak devlet hastanelerinde doktorların onaylaması şart. Daha öncelerinde küçük ehliyet şeklinde verilen bu belgeler artık kullanılmayıp kişilerin e devleti üzerinden TC sorgulamasıyla kontrol edebileceklerini belirtelim.

PSİKOTEKNİK BELGESİ SORGULAMA İŞLEMİ

Asıl konumuza geçecek olursak eğer edevlet üzerinden nasıl sorgulama yapabileceğinizi anlatalım. Bunun için hemen e devlet üzerinden yada bu adres ile  “https://www.turkiye.gov.tr/saglik-e-imzali-psikoteknik-degerlendirme-raporlari-sorgulama”  TC kimlik Numarası ve parola girişi yaparak bu link adresini yapıştırarak direk adınıza kayıtlı psikoteknik belgesini görebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Sizlerde takıldığınız veya yapamadığınız bir adım yada işlem olursa yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz