Tarihin ilk dönemlerinden itibaren takas ile başlayan ve sonrasında paranın kullanılmaya başlanması alışverişin gündelik hayatın vazgeçilmez parçası olmasını sağladı. Yine özellikle esnaflaşmaya ve yerleşik satışlara başlanması sayesinde pazarlar oluşturuldu ve satıcılar, alıcılar bu büyük alanlarda buluştular. Fiziksel boyutta zaman içerisinde hanlar yapılarak da alışveriş merkezleri yaşama girmişti. İki binli yılların başında ise büyük AVM adını verdiğimiz binaların inşa edilmesi, içerisinde onlarca markanın firmanın bir araya gelmesi ile sektöre öncülük ediyor. Artık insanlar ufak mağazalardan ya da pazarlardan ziyade hem popüler eşyaları, aksesuarları barındırması hem de çok fazla gezmeden aynı binadan farklı türlere göz gezdirebildiği için alışverişini AVM’lerden yapıyor. Ticari zeka sadece geniş platformlarda kalmayıp sanal ağlara da zaman içerisine adım attı. Son dönemlerde internet kullanmayan kişi kalmazken siteler de hitlerini arttırdı. Yayıncılar para kazanmak için reklamlar yaparken normalde ticaretle uğraşanlar da e ticaret siteleri oluşturup veya büyük sitelere ürünlerini koyup kar etmeye çalışıyorlar. Akıllı telefonların icadı normal web sitelerinin de önünü biraz da olsa kapatmış durumda. Çünkü internet kullanıcılarının cihazlarına yükleyebileceği uygulamalar sayesinde milyonlarca alıcıya ulaşabilmek çok kolay. Sadece ürünün fotoğrafının çekip fiyatını girmek ortak platformda her türlü alıcıya ulaşma olanağı sunuyor.

Android’deki En İyi E Ticaret Uygulamaları

Bir süredir televizyon reklamlarında bile siteler yarış halindeydi. Daha iyi hizmeti sunduklarını düşünerek kitleyi yaklamaya çalışırken artık mobil yazılımlar da pazar payını arttırmış vaziyette. Özellikle Android sisteminin entegre edildiği telefonların kullanım sayısı bir hayli fazla. Hal böyle olunca birçok geliştirici ürünlerini sanal marketi Google Play Store‘a yüklüyor. Onlarca uygulama arasından sizin için en iyi olduğunu düşündüklerimizi bir liste halinde sizlerle paylaşıyoruz.

satdostum

SatDostum: Sahibinden Al & Sat

Direkt ürün sahibi ile iletişime geçip alışverişi gerçekleştireceğiniz platformların başında geliyor. Eğer sıfır eşya, aksesuar, cihaz da almak istiyorsanız sizin için de alternatifler var.

[appbox googleplay com.moapy.eyeniaras.satdostum]

ali-baba-com

Alibaba.com

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada nam salmış alışveriş platformu. Çevrenizde bile yurt dışından Ali Baba sayesinde ürün getirip satan çokça insan görebilirsiniz. Ücretsiz kargo gibi birçok avantaj sunması da tercih edilmesinin en önemli parametrelerinden.

[appbox googleplay com.alibaba.intl.android.apps.poseidon]

letgo

Letgo

Şu sıralar TV ekranlarında bolca gördüğümüz bir uygulama. İyi bir sistem sunmasının yanında ciddi sermaye harcanarak oluşturulan yazılımda güvenlikle alışveriş yapabilirsiniz.

[appbox googleplay com.abtnprojects.ambatana]

zebramo

Zebramo

İkinci el birçok ürün için vazgeçilmez yazılımlardan birisi. Diğerlerine göre kitlesi biraz daha az olsa da yine kayda değer oranda kaliteli satıcılara sahip.

[appbox googleplay com.zebramo]

Google yazılımcıları tarafından geliştirilen mobil işletim sistemleri arasında da en çok kitleye sahip olan Android için sunulan e ticaret uygulamaları seçeneklerinden gözlemlediğimiz ve yoğun kullanılan en iyi ve gözdeleri bunlar. Birkaçını dahi telefonunuza yükleyebilirsiniz. Çünkü herhangi bir oyun veya diğer tarzda yapıya sahip olmadıklarından hiçbir şekilde performans bazında aksatma yaşatmayacaktır. Ancak tercihlerinizi yaparken çevrenizdekilerin ve internettekilerin yorumlarını da göz önünde bulundurup deneyimlerden faydalanın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz