Corona virüsü nedeni ile ülkemizde ilk, orta ve lise öğrenciler okula 2 hafta gitmeyecek. Ara tatil erkene alındı ve 16-22 Mart tarihleri arası tatil ilan edildi. 23-29 Mart tarihleri arasında da öğrenciler okula gitmeyecek evden, internet ve televizyon üzerinden uzaktan eğitim sağlanacaktır. 23 Mart haftası başlayacak olan uzaktan eğitim süreci ile alakalı tüm ayrıntılar ilerleyen günlerde EBA üzerinden duyurulacak.

EBA uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra öğrenci girişi ile girişinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız sisteme e-okula giriş yaparken kullandığınız bilgileri kullanarak üye olmanız gerekiyor. Bilgileri sisteme girdikten sonra sizden şifre istenecektir ve unutmayacağınız bir şifre oluşturarak sistem kaydınızı tamamlamış olursunuz.

EBA Portfolya alanında yer alan akademik durum, öğrenci bünyesi, projeler alanı, katılım ve başarı alanı, öğretmen görüşleri üzerinden alan seçiminde bulunabilirsiniz. Sayfam alanı üzerinden sınıf grubunuza erişebilirsiniz. Bu grup üzerinden paylaşım yapılabilir ve diğer arkadaşlarınız ile iletişim halinde bulunabilirsiniz. Öğretmenler bu alan üzerinden çeşitli testler ve konu anlatımları göndermektedir. Konu anlatımları ve testlerde grupta yer almaktadır.

‘Dersler’ alanı üzerinden ders içeriklerini görebilirsiniz. Bu alanda sınıfın seviyesi ve derslere ait içerikler yer almaktadır. MEB müfredat yapısına uygun bir şekilde ders listesini bulunduracaktır. Ayrıca tüm operatörlere EBA kullanımı için 3 GB ücretsiz internet gönderilecektir. Türk Telekom aboneleri tarafından EBA yazıp 5555’e sms göndererek internet erişimini sağlayabilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiklerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz