Bir Zamanları En Popüler Siteleriydi

Özellikle 2000’li yılların başında büyük hit alan siteler artık unutulan web siteleri kategorisinde olunca geçmişe göz attığımız zaman en popüler sitelerin bugünlerde yok olması ise oldukça merak uyandırıyor. Sizler için derlediğimiz unutulan web siteleri isimli başlığımızda bahsi geçen siteler zamanının popülerleri arasındaydı.

MP3 Paylaşımı Yapılan Kazaa

2000’li yılların ilk dönemlerinde binlerce, milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen mp3 paylaşımı yapılabilen Kazaa unutulan web siteleri arasında yer alıyor. Zamanında popüler olsa da bugünlerde belki de adından hiç söz edilmiyor. Kazaa’nın bitmesindeki sebep ise Torrent siteleri gösteriliyor.

Bir Dönemin Efsanesi Yonja!

Bir dönemin efsane siteleri arasında olan Yonja’yı interneti eskiden aktif bir şekilde kullananların mutla üye oldukları platformlardan birisiydi. Arkadaşlık ve çöp çatanlık olarak bilinen Yonja, Facebook gibi düşünülebilir. O zamanların gençlerinin ilgiyle giriş yaptığı Yonja’nın piyasadan yok olmasındaki neden ise; paralı sistem getirmesi olarak görülüyor.

Rapidshare Denemeyen Var mı?

Günümüzde hala kullanılıyor olsa da eskisi kadar rağbet görmediğinin altını çizmek isteriz. Unutulan web siteleri arasına girmek üzere olan Rapidshare ile güvenilir bir şekilde oyun veya film indirilebiliyordu. Özellikle arşiv yapanların ilgi odağı olan Rapidshare denemeyen var mı?

İtiraf Ediyorum Unutulur mu?

Adından da belli olacağı üzere ‘’ itiraf ediyorum ‘’ içinde saklayamadıklarımızı itiraf ettiğimiz sanal bir platformdu. Yediden, yetmişe herkesin bu alanda itiraf ettiklerini okuduğumuz günler mutlaka olmuştur. Ancak 2017 yılında son itiraf geldi ve artık üyelerin itiraf adı altında paylaşım yapılamayacağı mesajı yetkililerden geldi. Hala açık olsa da yeni itirafları bulmak yerine eski arşivlere göz atmakla sınırlandırılmıştır.

 

 

 

 

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz