Bir süredir yaptığımız eğlenceli oyun tanıtımlarına tekrar başlıyoruz. Sizlerle Monster Town isimli puzzle ve stratejinin birleştiği Android akıllı telefonlarda oynayabileceğiniz bir oyunu tanıtacağız. Monster Town oyununda şehirlerdeki canavarlara zarar vererek puan topluyorsunuz. Her topladığınız puanla birlikte seviyenizi bir üste taşıyarak farklı şehirlere ve daha güçlü canavarlarla karşılaşmaya başlıyorsunuz. Oyun bir nevi problem çözme ve puzzle içeriyor. Oyunun içinde varsayılan silahlarınız bulunuyor. Bu silahların her birinin canavar üzerinde yarattığı etki farklı olduğu için oyun içinde kazandığınız puanlarla bu silahlarınızın gücünü artırıp yeni silahlar alabiliyorsunuz.

Candy Crush benzeri oynama biçimiyle her yaştan kullanıcı Monster Town oynamayı kolayca becerebilir. Oyunun içinde aynı renkte ve tipteki elementleri patlatarak karşınızdaki canavara zarar veriyorsunuz ve aynı dövüş oyunu gibi karşınızdakinin korunma gücünü zayıftarak puan kazanıyorsunuz. 3D grafiklerle zenginleştirilmiş oyunu gelin daha yakından ekran görüntüleri ile inceleyelim.

Oyun hoş bir splash screen yani açılış sayfası ile geliyor. PLAY tuşuna basarak hemen oyuna başlayabilirsiniz.

Monster Town Oyunu 1

Oyuna başladığınızda ilk önce karşınıza tüm uygulamalarda olduğu gibi oyun hakkında bilgiler veren ve oyunu nasıl kullanacağınızı anlatan tutorial ekranları sizi karşılıyor. Bu ekranı hemen geçebilirsiniz ya da detaylıca okuyup oyun hakkında bilgi alabilirsiniz.

Monster Town Oyunu 2

Yukarda bahsettiğimiz gibi balon patlatma tarzı renkli elementler içeren aynı renkteki öğeleri yan yana getirin. Patlayan elementler bir araya geldiğinde ne kadar çok yan yana element patlatırsanız canavara yapacağı etki o kadar fazla olur. Aynı zamanda her elementin renge göre bazı etkileri var. Beyaz, sarı, kırmızı ve koyu gri renkler canavara yapılacak atak için oldukça önemli.

Monster Town Oyunu 3

Farklı ortamlarda karşınıza çıkan canavarlara puzzle bulmacasını çözüp elementleri yakarak zarar verin ne kadar kısa sürede fazla zarar verirseniz alacağınız puan artıyor böylece seviye atlamanız kolaylaşıyor.

Monster Town Oyunu 4

Aslında silahları bir arada bulundurduğunuz kutu diyebileceğimiz Backpack ile sahip olduğunuz tüm silahlara tek bir ekranda bakabilirsiniz. Hangi silahın ne kadar bir araya gelerek patladığına ve canavarlara verdiği zararı seçebilirsiniz.

Monster Town Oyunu 9

Karşınıza çıkan her canavarın sağ üst köşesinde kırmızı bir sayı bulunuyor bu sayıyı daha aza indirgeyip canavarı yok etmeye çalışıyorsunuz. Bölüm ve şehir değiştirdikçe çözdüğünüz ve patlattığınız puzzle’daki elementlerin tipleri ve silahlarınız farklılaşıyor. Her yeni bölümde yeni elementlerle ve gizli pırlanta mücevher benzeri nesnelerle karşılaşma şansınız yüksek. Oyunu daha fazla oynayarak çıkması muhtemel gizli silahları ve elementleri de keşfedin.

Oyuna tekrar baktığımızda özellikle 3D grafikler farklı şehirlerde yaşadığınız ilginç deneyim her an puan kazanma ve seviye atlama durumu oyuna olan bağlılığı artırıyor. Her yaştan kullanıcı Monster Town oynarken hiç sıkılmadan zamanını daha eğlenceli hale getirip değerlendirebilir. Özellikle canavarlara zarar verirken ve elementleri patlatırken ortaya çıkan animasyonlar gayet başarılı.

Puanlar

Hız (4/5): Monster Town giriş seviyesi telefonlarda dahi gayet hızlı ve akıcı çalışan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Android telefonların farklı donanımsal özelliklerine uygun şekilde hazırlanmış uygulama gayet kasmadan ve donmadan sürdürülebiliyor.

Grafik (4/5): Modern grafik tasarımı ve 3D özellikli görselleriyle tamamen gerçeğe yakın bir görüntü oluşturan uygulama Android uygulama mağazasındaki birçok uygulamadan grafik anlamında daha iyi.

Özellikler (5/5): Üstün özelliklere sahip puzzle oyunu Monster Town ile canınız hiç sıkılmaz zaten alışkın olduğunuz nesne patlatma oyunlarını bir üst noktaya taşıyıp farklı kurgular ekleyen oyunda özellikleri oldukça başarılı bulduk ve beğendik.

Genel Değerlendirme (4/5) : Oyun üst kısımdaki sıraladığımız gibi grafik, hız ve kurgu açısından oldukça başarılı, her bireye hitap eden bir yapısı var. Aynı zamanda grafikleri oldukça gerçeğe yakın telefonunuzun marka ve modeli önemli olmadan oyunu indirip oynayabiliyorsunuz.

Artılar: Oyunun aslında en büyük artılarından birisi sizi bir hikayenin içine alarak sürüklemesi. Ayrıca oyunun içindeki silahları ve bazı araçları uygulama içi satın alma olmadan zadece oyunda ilerleyerek ücretsiz şekilde sahip olabiliyorsunuz. 3D grafik tasarımları ve animasyonları da kullanıcılar tarafından beğenilmiş.

Eksiler: Oyunda gözle görülebilecek çok büyük bir olumsuzluk eksi yok, sadece öyle kendinizi kaptırıyorsunuz ki belki 6 şehir ilerleyen zamanlarda daha da artırılabilir.

[appbox googleplay com.wondergum.monstertown]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz