LG Optimus L4 II, geçtiğimiz ayın sonlarında LG tarafından resmen varlığı onaylanan ekonomik Android telefonlardan biri olacak çıkacağı belirtilen yeni bir ürün. Bu ürünün hangi Android sürümünü kullanacağı ise yeni yeni şekilleniyor.

LG Optimus L4 II

LG Optimus L4 II’nin Özellikleri

Öncelikle LG Optimus L4 II özellikleri hakkında biraz bellekleri tazelemekte fayda var. 3.8 inçlik boyutunda bir ekranı bulunacak olan cihazın bu ekranı 480×320 piksel çözünürlüğünde görüntü üretecek. Ekran da kullanılan görüntüleme teknolojisinin True IPS olduğunu da belirtelim. Tek çekirdekli işlemci Cortex-A9 mimarisini kullanıyor. İşlemci üreticisi MediaTek isimli firma olacak ve bu işlemci 1 GHz frekansında çalışacak. Ara bellek yani RAM donanımı ise 512 MB değerinde. Ana arka kamera 3 MP değerinde olacak. 4 GB dâhili depolama alanıyla gelecek olan LG Optimus L4 II üzerindeki bu alan mikro SD kart ile 32 GB’a kadar yükseltilebilecek. Üründe 1700 mAh değerinde bir pile yer verilecek.

LG Optimus L4 II android

LG Optimus L4 II Hangi Android Sürümünü Kullanacak?

Ekonomik olmasıyla öne çıkacak olan LG Optimus L4 II özellikleri de buna bağlı olarak belirlenmiş. Zira son derece mütevazı özellikler söz konusu. İşletim sistemi konusundaysa olası kullanıcılarını oldukça memnun edecek şekilde Android 4.1 Jelly Bean kullanacağı açıklandı.

LG Optimus L4 II Dual isimli kardeşiyle birlikte önümüzdeki aylarda satışa çıkması beklenen cihazın yaklaşık 200 USD etiket fiyatına sahip olacağı öngörülüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz