Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, birçok firma da farklı bisiklet tasarımları üzerinde çalışmaya başladı. Yaklaşık 1 yıl önce Harley-Davidson, yeni bir elektrikli bisiklet üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Ancak o günden sonra bisiklet ile alakalı hiçbir detay paylaşılmamıştı. Şimdi ise Harley-Davidson tarafından Serial 1 isimli elektrikli bisiklet tanıtıldı. Bisikletin satışa çıkacağı tarih de belli oldu.

Daha çok ürettikleri motosikletler ile bilinen Harley-Davidson, yeni elektrikli bisikleti ile kullanıcıları şaşırtmış durumda. Harley Davidson, Serial 1 modeli ile birlikte Serial 1 Cycle isminde ayrı bir elektrikli bisiklet şirketi kuruyor. Mart 2021 tarihinde satışa çıkacak olan bisiklet, uzun vadeli elektrikli bisiklet planının ilk meyvesi. Harley-Davidson Ürün Geliştirme Merkezi bölümünün yoğun çalışmaları ile ortaya çıkarılan ürün, şık bir tasarım ile birlikte geliyor.

Harley-Davidson elektrikli bisikletini tasarlarken, geçmişten ilham almış durumda. Bisikletin ismi, firmanın 1903 yılında ürettiği ilk motosiklet olan Serial Number One‘dan esinlenilmiş durumda. Beyaz lastikler, deri sele ve tutacaklara ek olarak siyah gövdesi ile birlikte Harley-Davidson Serial 1 elektrikli bisiklet modern teknolojilerin yanı sıra, klasik görünümü de bünyesinde sunmuş durumda.2019 yılında ABD’de 270.000 elektrilik bisiklet satılırken, bu sayının 2020 yılında 600.000 seviyesine yaklaşacağı düşünülüyor.

Harley-Davidson’a ek olarak BMW, Mercedes-Benz, Audi, Ford ve Jeep gibi büyük otomobil üreticileri de elektrikli bisiklet pazarına girmiş durumda.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz