Batman başta olmak üzere Süpermen ve birçok filmde müzik imzası bulunan Hans Zimmer bu sefer de BMW’nin önümüzdeki dönemlerde çıkarması beklenen elektrikli araçlarından çıkacak olan sesleri düzenliyor. İşte detaylar…

Alman konumlu hepimizin bildiği otomotiv üreticisi olan BMW, önümüzdeki dönemlerde elektrikli araçlarını arttıracağını biliyoruz. Bu araçlarda kullanılacak seslerin oluşturulması için, Oscar ve Grammy Ödülüne sahip olan Hans Zimmer‘i yetkilendirdi.

Sizlerinde yakından tanımış olduğunuz, Süpermen ve X-Men hatta Batman filminde müziklerde imzası olan bestecinin, BMW Vision M NEXT konsepti ile önümüzdeki dönemlerde çıkması beklenen elektrikli araçları için BMW ses tasarımcısı Renzo Vitale ile ortak bir çalışma içerisine girmiş bulunuyor.

BMW‘nin açıklamalarını yakından takip ettiğimiz için, her geçen gün elektrikli otomobillere karşı ilgisinin arttığını görüyoruz. Ancak açıklamalarda, araç içerisinde oluşan sessizliğin sürücü ile araç arasında bir yabancılaşmanın artmasına neden olduğu için, araca özel ses deneyimi çalışmaları geliştiriliyor.

Zimmer Çok heyecanlı!

Zimmer açıklama yaparak, BMW’ye olan merakının çocukluğundan beri olduğunu ve annesinin BMW’sinin sesi ile eve geldiğini anladığını söylüyor. İlerleyen zamanlarda BMW sesi tasarlama ve sürüş deneyimi için bir duygu oluşturmasında katkısının olacağı için çok mutlu olduğunu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz