Tesla patronu Elon Musk elektrik uçakları hakkında düşünüyor

Tesla, elektrikli otomobil üretimi konusunda hala çalışıyor, ancak Elon Musk zaten daha büyük düşünüyor. Eksantrik Tesla makinesi elektrikli uçakların olanaklarını durulması.

Elon Musk  Twitter’da. Musk, elektrikli uçaklarla ilgili bir soruya, hala pil kapasitesinde bir eksiklik olduğunu söyleyerek cevap verdi. Bununla birlikte, bunun önümüzdeki beş yıl içinde bitmesi muhtemeldir; bu, prensip olarak e-uçakların ticari olarak işletilmesini mümkün kılabilir. Gazyağı ile uçan bir jetin enerji yoğunluğu şu anda şarj edilebilir pillerle sağlanamıyor. Ancak Musk’a göre, elektrik motorlarının ağırlık avantajı ve enerji verimliliği mevcut jet motorlarına göre daha üstün.

Tüm bunlar zaten elektrik uçaklarının dikkate alınması gibi gözüküyor. Aslında, bu Musk’un uçaklarla ilk defa karşılaştığı bir şey değil. Birkaç yıl önce zaten dikey kalkış ve iniş uçakları için bir prototip üzerinde çalışıyordu. Bu uçaklara “Dikey Kalkış ve İniş” anlamına gelen VTOL kısaltması adı verilir. SpaceX’in bulgularının gelişimine yardımcı olması oldukça muhtemeldir. Elon Musk’un diğer şirketi elektriksiz roketler geliştirdi, ancak işe yaramaz bir şekilde denize düşmek yerine tekrar dikine inebilir.

Elektrikli uçaklar zaten geliştiriliyor

Bununla birlikte, genel olarak, elektrik uçaklarının kalkışa hazır hale gelmesi biraz zaman alacaktır. Sadece pil teknolojisinin çözülmesi gereken zorluklar değil, aynı zamanda başka problemler de var. Elon Musk’un yanı sıra , Almanya’daki Silent Air Taxi ve Lilium Jet gibi pek çok başka şirket de bu projeler üzerinde çalışıyor .

Kaynak: t3n

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz