Güney Afrikalı girişimci Elon Musk, 2012 yılında dönüm noktası niteliğinde bir ticari uzay aracı fırlatıp açan Tesla Motors ve SpaceX’i kurmasıyla tanınır.

Elon Musk Kimdir?

Elon Reeve Musk, 1999’da X.com’u (daha sonra PayPal oldu), 2002’de SpaceX’i ve 2003’te Tesla Motors’u kuran Güney Afrika kökenli Amerikalı bir girişimci ve işadamıdır. şirketi Zip2’yi Compaq Computers bölümünden kurdu.

Musk, Mayıs 2012’de SpaceX’in ilk ticari aracı Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderecek bir roket fırlatmasıyla manşetlere girdi. 2016’da SolarCity’i satın alarak portföyünü güçlendirdi ve Başkan Donald Trump’ın yönetiminin ilk günlerinde danışmanlık rolü üstlenerek sektör lideri olarak durdu .

Elon Musk’un Annesi ve Babası

Elon Musk’un annesi Maye Musk, Kanadalı bir model ve Covergirl kampanyasında rol alan en yaşlı kadın. Musk büyürken ailesini desteklemek için bir noktada beş işte çalıştı.

Misk’in babası Errol Misk, zengin bir Güney Afrikalı mühendis.

Musk, erken çocukluğunu Güney Afrika’daki erkek kardeşi Kimbal ve kız kardeşi Tosca ile geçirdi. Ailesi 10 yaşındayken boşandı.

Erken dönem

Musk, 28 Haziran 1971’de Güney Afrika, Pretoria’da doğdu. Çocukken Musk, icatlarla ilgili hayallerinde o kadar kaybedildi ki, ebeveynleri ve doktorları duruşmasını kontrol etmek için bir test emretti.

Ebeveynlerinin boşanması sırasında, 10 yaşındayken, Elon bilgisayarlara ilgi duyuyordu. Kendisine nasıl programlanacağını öğretti ve 12 yaşındayken ilk yazılımını sattı: Blastar adlı bir oyun yarattı.

İlkokulda Musk kısa, içe dönük ve kitapçıydı. 15 yaşına kadar kabadayılık gösterip bir büyüme hamlesi yaptı ve kendini karate ve güreşle nasıl savunacağını öğrendi.

Elon Musk Eğitim Bilgileri

17 yaşındayken, 1989’da Musk, Queen’s University’ye katılmak ve Güney Afrika ordusunda zorunlu hizmetten kaçınmak için Kanada’ya taşındı. Musk o yıl Kanada vatandaşlığını aldı, çünkü Amerikan vatandaşlığını bu yoldan elde etmenin daha kolay olacağını düşünüyordu.

1992’de Musk, Pennsylvania Üniversitesi’nde işletme ve fizik okumak için Kanada’dan ayrıldı. İktisat lisans derecesi ile mezun oldu ve ikinci bir fizik lisans diploması kaldı.

Penn’den ayrıldıktan sonra Musk, Kaliforniya’da Stanford Üniversitesi’ne enerji fiziği alanında doktora yapmak üzere yöneldi. Bununla birlikte, hareketi İnternet patlamasıyla mükemmel bir şekilde zamanlandı ve bir parçası olmak için iki gün sonra Stanford’dan ayrıldı ve 1995 yılında ilk şirketi Zip2 Corporation’ı kurdu. Musk 2002’de ABD vatandaşı oldu.

 

Elon Musk’un Şirketleri

 

Zip2 Şirketi

Musk, ilk şirketi Zip2 Corporation’ı 1995 yılında kardeşi Kimbal Musk ile başlattı. Çevrimiçi bir şehir rehberi olan Zip2, The New York Times ve Chicago Tribune’un yeni web siteleri için kısa sürede içerik sağlıyordu . 1999 yılında, Compaq Computer Corporation’ın bir bölümü, Zip2’yi 307 milyon $ nakit ve 34 milyon $ stok seçeneği için satın aldı.

PayPal

1999’da Elon ve Kimbal Musk, Zip2 satışlarından elde ettikleri parayı, çevrimiçi bir finansal hizmetler / ödeme şirketi olan X.com’u bulmak için kullandılar. Ertesi yıl bir X.com satın alımı, bugün bilindiği gibi PayPal’ın oluşturulmasına yol açtı.

Ekim 2002’de Musk, ilk eBay’i PayPal’ın eBay tarafından 1,5 milyar dolara satın almasıyla kazandı. Musk, satış öncesi PayPal hisselerinin yüzde 11’ine sahipti.

SpaceX

Musk, 2002 yılında, ticari uzay yolculuğu için uzay aracı inşa etmek amacıyla üçüncü şirketi Space Exploration Technologies Corporation veya SpaceX’i kurdu. 2008 yılına kadar SpaceX iyi bir şekilde kuruldu ve NASA, NASA’nın kendi uzay mekiği misyonlarının yerine geçmesi için gelecekte Uluslararası Astronot Taşımacılığı için kargo taşımacılığı ile ilgili sözleşme imzaladı.

Falcon 9 Roketleri

22 Mayıs 2012’de Musk ve SpaceX, şirket Falcon 9 roketini insansız bir kapsül ile uzaya fırlattığında tarih yazdı. Özel bir şirketin Uluslararası Uzay İstasyonuna ilk kez bir uzay aracı gönderdiğini belirten araç, oraya yerleştirilen astronotlar için 1000 kilo malzeme tedarik ederek Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderildi. Musk, “Kendimi çok şanslı hissediyorum. … Bizim için Süper Kase’yi kazanmak gibi.”

2013 yılının Aralık ayında, bir Falcon 9, uydunun, Dünya’nın dönüşüyle ​​eşleşen bir yörünge yoluna kilitleneceği bir mesafeye, bir coğrafi senkronize aktarma yörüngesine başarılı bir şekilde bir uydu taşıdı. Şubat 2015’te SpaceX, Dünya’daki elektrik şebekelerini ve iletişim sistemlerini etkileyen güneşten kaynaklanan aşırı emisyonları gözlemlemeyi amaçlayan Derin Uzay İklim Gözlemevi (DSCOVR) uydusu ile donatılmış bir Falcon 9’u daha başlattı.

2017 yılının Mart ayında, SpaceX yeniden kullanılabilir parçalardan yapılan bir Falcon 9 roketinin başarılı deneme uçuşunu ve inişini gördü; bu da daha uygun maliyetli uzay yolculuğu için kapıyı açan bir gelişme.

Şirketin yeni Block 5 Merlin motorunun testinde bir patlama meydana geldiğinde Kasım 2017’de bir gerileme geldi. SpaceX kimsenin incinmediğini ve meselenin bir sonraki nesil Falcon 9 roket nesnesinin planlı sunumunu engellemeyeceğini bildirdi.

Şirket, Şubat 2018’de güçlü Falcon Heavy roketinin başarılı bir şekilde test edilmesiyle bir kilometre taşı anı yaşadı. Ek Falcon 9 güçlendiricileriyle donanmış olan Falcon Heavy, devasa yük yüklerini yörüngeye taşımak ve potansiyel olarak derin uzay görevlerine yönelik bir gemi görevi yapmak üzere tasarlandı. Teste başlaması için, Falcon Heavy’ye, aracın güneş etrafındaki planlı yörüngesi için “epik manzaralar” sağlayacak kameralarla donatılmış, vişne kırmızısı Tesla Roadster’ın yükü verildi.

Temmuz 2018’de, Space X, iniş çıkışından 9 dakikadan daha kısa bir süre sonra bir drone gemisine dokunan yeni Block 5 Falcon roketinin başarılı bir şekilde inişini gerçekleştirdi.

BFR Mars’a Misyonu

Eylül 2017’de, Musk, BFR’nin (“Big F — ing Rocket” ya da “Big Falcon Rocket” in kısaltması) güncellenmiş bir tasarım planı sundu. insanlar. SpaceX’in, Kızıl Gezegeni kolonize etme hedefinin bir parçası olarak, 2022’de araçla Mars’a ilk kargo misyonlarını başlatmayı hedeflediğini açıkladı.

Mart 2018’de, girişimci Teksas’taki Austin’de düzenlenen Southwest festivalinin Güney’deki bir izleyicisine, BFR’nin ertesi yılın başlarında kısa süren uçuşlara hazır olmasını umarken, toplantı son tarihleriyle ilgili önceki sorunlarını bildiğini söyledi.

Ertesi ay, SpaceX’in BFR’yi inşa etmek ve barındırmak için Los Angeles Limanı’nda bir tesis kuracağı açıklandı. Liman mülkü, SpaceX için ideal bir yer sundu, çünkü mamut roketi yalnızca tamamlandığında mavna veya gemi ile taşınabiliyordu.

İnternet Uyduları

Mart 2018’in sonlarında, SpaceX ABD hükümetinden İnternet servisini sağlamak amacıyla bir uydu uydu filosunu düşük yörüngeye fırlatma izni aldı. İdeal olarak, sistem, kırsal alanlardaki insanlar için genişbant hizmetini daha erişilebilir kılarken, genellikle bir veya iki sağlayıcı tarafından yönetilen yoğun nüfuslu pazarlardaki rekabeti artırır. Eleştirmenler, böyle bir sistemin üzerimizdeki molozların dağınık halde tuttuğu gökyüzü ile güvenlik tehlikesi oluşturacağına karar verdi.

Tesla Motorları

Musk, 2003 yılında kurulan Tesla Motors’un kurucu ortağı, CEO’su ve ürün mimarı olup, uygun fiyatlı, kitlesel pazarlı elektrikli otomobillerin yanı sıra pil ürünleri ve güneş çatıları üretmeye adanmıştır. Musk, şirketin tüm ürün geliştirme, mühendislik ve tasarımlarını yönetmektedir.

Roadster

Kuruluşundan beş yıl sonra, Mart 2008’de Tesla, 3.7 saniyede 0’dan 60 mil / saat hıza çıkabilen ve lityum iyon pilinin şarjları arasında yaklaşık 250 mil seyahat edebilen bir spor arabası olan Roadster’ı açıkladı.

Daimler’in aldığı şirket hissesi ve Toyota ile stratejik bir ortaklığa sahip olan Tesla Motors, halka arzını Haziran 2010’da 226 milyon dolara çıkardı.

S modeli

Ağustos 2008’de, Tesla onun Model S, şirketin ilk elektrikli sedan planlarını açıkladı bildirildi gerekiyordu BMW 5 serisi üstlenmesi. 2012 yılında, Model S nihayet üretime 58.570 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatı ile girdi. Ücretler arasında 265 mil yol kat edebilen Motor Trend dergisi tarafından 2013 Yılın Aracı seçildi .

2017 yılının Nisan ayında, Tesla, General Motors’u, ABD’nin en değerli otomobil üreticisi olmayı başardığını duyurdu. Haberler, üretimi arttırmak ve Model 3 sedan’ı daha sonra serbest bırakmak isteyen Tesla’nın açık bir nimetiydi.

Model 3

Model 3, geniş çaplı üretim gecikmelerinin ardından Mart 2019’da resmen başlatıldı . Otomobil başlangıçta 35.000 dolara, 69.500 dolardan çok daha erişilebilir bir fiyat noktasına ve Model S ve X elektrikli sedanlar için yükseltildi.

Başlangıçta, Aralık 2017’ye kadar haftada 5.000 yeni Model 3 otomobil üretmeyi amaçlayan Musk, bu hedefi Mart 2018’e, ardından da yeni yılın başlamasıyla Haziran’a itti. Açıklanan gecikme, bazılarının yatırımcıların bu süreçte ne kadar sabırlı kalacağını sorguladığı halde, şirketin üretim sorunlarının farkında olan endüstri uzmanlarını şaşırtmadı. Ayrıca Musk’un 50 milyar dolarlık artışlara dayanan artan değerleme dönüm noktalarına ulaştıktan sonra ödeneceği CEO olarak radikal yeni bir tazminat paketi kazanmasını engellemedi.

Nisan 2018’e gelindiğinde, Tesla’nın ilk çeyrek üretim tahminlerinin gerisinde kalması beklenen haberlerde, Musk’un bu bölümdeki çabaları şahsen denetlemek için mühendislik başkanını bir kenara ittiği ortaya çıktı. Bir muhabirle Twitter takasında Musk, üretim hedeflerine ulaşmak için “bölmenin ve fethetmenin” önemli olduğunu ve “fabrikada uyumaya” olduğunu söyledi.

Şirketin yönetim yapısını yeniden düzenleyeceğine dair işaretten sonra, Haziran ayında Musk, Tesla’nın üretim departmanının sağlam kalmasına rağmen işgücünün yüzde 9’unu bıraktığını açıkladı. Çalışanlara e-postayla gönderen Musk, maliyetleri azaltmak için bazı “rol yinelemelerini” ortadan kaldırma kararını açıklayarak karı kazanmaya yönelik ciddi adımlar atmanın zamanının geldiğini kabul etti.

Yeniden yapılanmanın, Temla’nın Haziran 2018 sonuna kadar haftada 5.000 Model 3 otomobil üretme hedefine ulaşırken, 2.000 Model S sedan ve Model X SUV’yu çalkalama hedefini gerçekleştirdiği açıklandığı gibi, temettü ödemeleri göründü. “Yaptık!” Musk, şirkete kutlama amaçlı bir e-postayla yazdı. “İnanılmaz bir ekip tarafından ne inanılmaz bir iş.”

Bir sonraki Şubat ayında Musk, şirketin standart Model 3’ü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Musk, Tesla’nın tüm çevrimiçi satışlara geçtiğini ve müşterilere otomobillerini yedi gün ya da 1.000 mil içinde tam bir geri ödeme için iade etme şansı sunduğunu söyledi. .

Semi Truck

Kasım 2017’de Musk, yeni Tesla Semi ve Roadster’ın şirketin tasarım stüdyosunda tanıtılmasıyla bir kez daha sıçrama yaptı. 2019 yılında üretime giren yarı kamyon, 500 mil menzile sahip olup, 1 milyon mil uzun ömürlü pil ve motorlar üretmektedir. Forklift 2019’da açılacak.

Model Y ve Roadster

Mart 2019’da Musk, Tesla’nın uzun zamandır beklenen Model Y’sini açıkladı . 2020’de piyasaya sürülmesi beklenen kompakt geçit, 300 mil sürüş aralığına ve 3.5 saniye hızıyla 0 ila 60 mil olacak.

2020’de piyasaya sürülecek olan Roadster, 0 ila 60 kez 1.9 saniyelik bir sürede yapılan en hızlı üretim otomobili olacak.

SolarCity

Ağustos 2016’da, Musk’un daha geniş bir tüketici tabanı için sürdürülebilir enerji ve ürünleri teşvik etme ve ilerletme çabalarında, elektrikli otomobil ve güneş enerjisi şirketlerini birleştirmek için 2,6 milyar dolarlık bir anlaşma sağlandı. Tesla Motors Inc., Musk’un kuzenlerinin 2006’da başlamasına yardım ettiği bir şirket olan SolarCity Corp. şirketinin bir hisse senedi alım anlaşmasını satın aldığını açıkladı. Her kuruluşta çoğunluk hissedarıdır.

“Güneş ve depolama birleştirildiklerinde en iyi durumdalar. Bir şirket olarak Tesla (depolama) ve SolarCity (solar), enerjinin üretilme, depolanma ve tüketilme şeklini geliştiren tamamen entegre konut, ticari ve şebeke ölçekli ürünler yaratabilir ”dedi.

Boring Şirketi

Ocak 2017’de, Musk, cadde trafiğini azaltmak amacıyla tünel açma ve inşa etme amaçlı bir şirket olan “The Boring Company” i başlattı. Los Angeles’taki SpaceX mülkünde bir test kazığıyla başladı.

O yılın Ekim ayının sonlarında Musk, şirketin ilerlemesinin ilk fotoğrafını Instagram sayfasına gönderdi. Genelde Interstate 405’e paralel uzanan 500 metrelik tünelin yaklaşık dört ayda iki mil uzunluğa ulaşacağını söyledi.

Elon Musk’un Tweet’i ve SEC Soruşturması

7 Ağustos 2018’de Musk, bir tweet ile bomba attı: “Tesla’yı 420 dolardan özel almayı düşünüyorum. Fon güvence altına alındı.” Duyuru, şirket ve kurucusu aleyhine açılan yasal işlem için kapıyı açtı, SEC, Musk’un iddia edilen fonu gerçekten temin edip etmediğini sormaya başladı. Birkaç yatırımcı, Musk’un hisse senedi fiyatlarını manipüle etmek ve kısa satıcıları tweetiyle tuzağa düşürmek istediği gerekçesiyle dava açtı.

Musk’un tweet’i başlangıçta Tesla hisse senedi fiyatlarının yükselişini başlattı. CEO şirket blogunda bir mektupla takip etti ve özel harekete geçmek için “en iyi yol” dedi. Şirketteki payını koruyacağına söz verdi ve mevcut tüm yatırımcıların gemide kalmasına yardımcı olmak için özel bir fon oluşturacağını ekledi.

Altı gün sonra, Musk, Suudi Arabistan egemen servet fonunun genel müdürüyle “güvence altına alınmış fonlama” bildirgesinin kaynağı olarak görüşmelerde bulunduğunu belirten bir açıklama yaparak konumunu netleştirmeye çalıştı. Daha sonra Tesla’yı Goldman Sachs ve Silver Lake ile birlikte finansal danışman olarak özel alma teklifi üzerinde çalıştığını tweetledi.

Destan, o gün rapçi Azealia Banks’ın Instagram’a yazdığı zaman tuhaf bir dönüş aldı; o sırada Musk’un evinde misafir olarak, manşet kapma tweet’inden kovulduğunda LSD’nin etkisi altında olduğunu öğrendi. Banks, Musk’un vaat ettiği fonu doldurmak için telefon görüşmesi yapmasını duyduğunu söyledi.

Haber, Tesla’nın dış direktörlerinin SEC soruşturması ve CEO’nun şirketi özelleştirme planlarıyla ilgilenmek için iki hukuk bürosunu elinde tuttuğu bildirildiğinde hızla yeniden ciddi bir hal aldı.

24 Ağustos’ta, kurulla toplantıdan bir gün sonra Musk, kursu ters çevirdiğini ve şirketi özel almayacağını açıkladı. Sebepleri arasında, çoğu yönetmenin Tesla’yı halka açık tutma tercihinin yanı sıra, özel bir şirkete yatırım yapması yasak olan bazı büyük hissedarları alıkoymanın zorluğundan bahsetti. Diğerleri, Musk’un, petrol endüstrisine yoğun bir şekilde dahil olan bir ülke olan Suudi Arabistan tarafından finanse edilen bir elektrikli otomobil şirketinin zayıf optiklerinden de etkilendiğini öne sürdü.

29 Eylül 2018’de Musk’un 20 milyon dolar para cezası ödeyeceği ve SEC’le yapılan bir anlaşmanın bir parçası olarak üç yıl boyunca Tesla’nın yönetim kurulu başkanı olarak istifa edeceği açıklandı.

Elon Musk’un Buluşları ve Yenilikler

hyperloop

Ağustos 2013’te Musk, büyük şehirler arasında gidip gelmeyi ve seyahat süresini ciddi şekilde azaltacak bir buluş olan “Hyperloop” adı verilen yeni bir ulaşım şekli konsepti yayınladı. İdeal olarak hava koşullarına dayanıklı ve yenilenebilir enerji ile çalışan Hyperloop, pilotları binicilerden 700 mil / saat hıza kadar ulaşan düşük basınçlı tüplerden oluşan bir ağ aracılığıyla itecektir. Musk, Hyperloop’un inşa edilmeye ve kullanıma hazır hale gelmesinin yedi ila 10 yıl alabileceğini belirtti.

Her ne kadar Hyperloop’u bir uçaktan veya trenden daha güvenli olacağını iddia ettiği halde getirmesine rağmen, tahmini maliyeti 6 milyar dolar – California eyaleti tarafından planlanan demiryolu sistemi için yaklaşık onda biri – Musk’un konsepti şüpheciliği ortaya koydu. Bununla birlikte, girişimci bu fikrin gelişimini teşvik etmeye çalışmıştır.

Ekiplerin bir Hyperloop pod prototipi için tasarımlarını sunmaları için bir yarışma yaptıktan sonra, ilk Hyperloop Pod Yarışması Ocak 2017’de SpaceX tesisinde düzenlendi.

AI ve Neuralink

Musk, yapay zekaya ilgi duymaya ve kar amacı gütmeyen OpenAI’nin eş başkanı olma yoluna gitti. Araştırma şirketi, insanlığın yararına kullanılmak üzere dijital zekanın ilerletilmesi misyonuyla 2015 yılı sonlarında başlattı.

2017’de, Musk’un, insan beynine yerleştirilecek cihazlar yaratmayı ve insanların yazılımla birleşmelerine yardımcı olmayı amaçlayan Neuralink adlı bir girişimi desteklediği de ortaya çıktı.

Yüksek Hızlı Tren

Kasım 2017 sonunda, Chicago Belediye Başkanı Rahm Emanuel, yolcuları O’Hare Havalimanı’ndan Chicago şehir merkezine 20 dakika veya daha kısa sürede ulaştırmak için yüksek hızlı bir demiryolu hattı inşa etmek ve işletmek için teklifte bulunmalarını istedi. Boring Şirketi ile rekabet. Chicago döngü konseptinin, Hyperloop’tan farklı olacağını, nispeten kısa rotasının hava sürtünmesini ortadan kaldırmak için bir vakum gerektirmesine gerek olmadığını söyledi.

Flamethrower

Musk’un, Boring Şirketi’nin alev makineleri için de bir pazar bulduğu bildirildi. Ocak 2018’in sonunda 500 dolar karşılığında satılacağını açıkladıktan sonra, bir günde 10 bin tane sattığını iddia etti.

Elon Musk ve Donald Trump

Aralık 2016’da Musk, Başkan Trump’ın Strateji ve Politika Forumu’na; ertesi Ocak ayında, Trump’s Manufacturing Jobs Initiative’e katıldı. Trump’ın seçilmesinin ardından Musk, yeni cumhurbaşkanı ve danışmanları ile ortak bir yerde bulundu;

Bazen, Müslüman çoğunluğa sahip ülkelerden gelen göçmenlere yasak önerilmesi gibi cumhurbaşkanının tartışmalı tedbirleriyle çelişen Musk, yeni idareye katılımını savundu. 2017 yılının başında tweet attığım “hedeflerim”, dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmak ve insanlığı çok gezegenli bir medeniyet haline getirmeye yardımcı olmak; bunun sonucu, yüz binlerce işin yaratılması ve daha ilham verici herkes için gelecek. ”

1 Haziran’da Trump’ın ABD’yi Paris iklim anlaşmasından geri çektiğini açıklamasının ardından Musk, danışmanlık rolünden istifa etti.

Elon Musk’un Eşleri ve Çocuklar

Misk iki kez evlendi. 2000 yılında Justine Wilson’a evlendi ve çiftin birlikte altı çocuğu oldu. 2002 yılında, ilk oğulları ani bebek ölümü sendromundan (SIDS) 10 hafta önce öldü. Musk ve Wilson’un birlikte beş oğlu daha vardı: ikizler Griffin ve Xavier (2004 doğumlu) ve üçüzler, Kai, Saxon ve Damian (2006 doğumlu).

Wilson’dan çekişmeli bir boşanmadan sonra Musk, aktris Talulah Riley ile bir araya geldi. Çift 2010’da evlendi. 2012’de ayrıldılar, ancak 2013’te tekrar evlendiler. Sonuçta ilişkileri 2016 yılında boşanmayla sona erdi.

Elon Musk’un Kız Arkadaşları

Musk ayrıca aktris Amber Heard ile romantik bir şekilde ilgilenmiştir. Çiftin, Musk’un eski karısı Talulah Riley ile boşanmalarını ve Johnny Depp’den boşanmalarını sonlandırmasının ardından 2016’da çıkmaya başladığı bildirildi. Yoğun programları, çiftin Ağustos 2017’de dağılmasına neden oldu; Ocak 2018’de tekrar bir araya geldiler ve bir ay sonra tekrar ayrıldılar.

Mayıs 2018’de Musk, müzisyen Grimes (Claire Boucher doğumlu) ile çıkmaya başladı. Grimes, o ay, Musk’un cesaretlendirilmesinde ismini , ışık hızının simgesi olan “ c ” olarak değiştirdiğini açıkladı . Taraftarlar, feminist sanatçıyı, şirketi cinsel taciz suçlamaları arasında “avcı bölge” olarak tanımlanan bir milyarderle çıkmak için eleştirdi.

Çift, Mart 2019 yılında birbirlerine olan aşklarını tartışılan özelliğini Wall Street Journal Dergisi , Grimes diyerek ile “… Yani, o bir süper-ilginç kahrolası insandır, onu seviyorum, o harika bak.” Misk için onun parçası anlattı , Journal “Ben c kullanıcısının vahşi fae sanatsal yaratıcılık ve hiper yoğun iş ahlakı seviyorum.”

Elon Musk’un Kar Amacı Gütmeyen

Uzay araştırmalarının sınırsız potansiyeli ve insan ırkının geleceğinin korunması, Musk’un gözeten ilgi alanlarının temel taşları haline geldi ve bunlara yönelik olarak, uzay araştırmalarına ve yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarının keşfe adanmış olan Misk Vakfı’nı kurdu. .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz