İngiltere müşteri kitlesi Samsung Galaxy S4 akıllı telefonu en hızlı akıllı telefon seçti. Aynı kitleye göre Samsung Galaxy S4, en iyi batarya ömrüne sahip.

İngiltere’de “Which?” adlı bir müşteri memnuniyeti denetleme şirketi, hangi akıllı telefonun en hızlı olduğunu  ve hangisinin en iyi batarya ömrüne sahip olduğunu belirlemek için birkaç test yaptı. Bu testler sonucunda iki alanda da diğer akıllı telefonları geçerek öne çıkan cihaz Samsung Galaxy S4 oldu.

Mevcut akıllı telefon modellerinden hangilerinin en hızlı olduğuna karar vermek için, “Which”, cihazlara Geekbench 2 testini uyguladı. Kazanan, 3188 skoru ile Samsung’un kısa süre önce çıkardığı Galaxy S4 oldu. HTC One, bu testi 2798 skoru ile verdi. İngiltere müşteri memnuniyeti şirketi, batarya testi boyunca sinyal gücünü görmek için aynı akıllı telefonlara, kendi ağ simülatörü üzerinden bir test daha uyguladı. Yine, Samsung Galaxy S4, 1051 dakikalık konuşma süresi ile zirveye çıktı. Sony Xperia Z, 985 dakikalık konuşma süresi kaydetti. Apple iPhone 5’in performansını merak edenler bu test sonucunda cihazın sadece 499 dakika konuşma süresine ulaştığını görüp hayal kırıklığına uğrayabilirler. Son sırada 444 dakikalık konuşma süresi ile Nokia Lumia 920 bulunuyor.

En hizli akilli telefon

Samsung Galaxy S4, göz atma sırasında batarya ömrü konusunda da yarışı önde bitirdi. Cihaz, test eden kişilere 405 dakikalık göz atma süresi verdi. HTC akıllı telefonun bataryasında ise önemli düzeyde bir azalma söz konusu oldu. 339 dakikalık kullanım sunan HTC, BlackBerry Z10’a 4 dakikalık fark attı. Apple iPhone 5, 261 dakikalık performans gösterirken, Nokia Lumia 920 yaklaşık 235 dakika ile sonuncu oldu.

En hizli akilli telefon-2

Apple iPhone 5 ile Nokia Lumia 920 önceki iki batarya testinde de sınıfta kaldı. Hangi akıllı telefonların yeniden şarj edilme konusunda en iyi olduklarını belirlemeye yarayan testte Apple iPhone 5 birinci, Nokia Lumia 920 ikinci geldi. Apple iPhone 5 141 dakikada yeniden şarj olurken, Nokia Lumia 920 152 dakikada şarj oldu. Samsung Galaxy S4 ise tam şarj olması için 164 dakikaya ihtiyaç duyuyor ve bu iki cihazdan sonra geliyor. HTC One, 237 dakikalık şarj olma süresi ile son sırada.

Samsung Galaxy S4’ün tüm batarya testlerini yüksek skorlarla bitirmesine rağmen, “Which”, eğer Samsung Galaxy Note 2’nin akıllı telefonlarla yarışmasına izin verilseydi, phablet iki kategoride de en iyi batarya ömrünü gösterirdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz