En hızlı akıllı telefonları belirledik ve öne çıkan özelliklerini yazdık.

Kullanıcıları memnun eden hıza sahip olan dört çekirdekli akıllı telefonlar, video izleme ve oyun oynama konusunda iyi performans sergiliyor. Akıllı telefonları hızlı yapan iki özellik vardır: birincisi veri transferinin hızlı olması, ikincisi ise işlemci gücünün iyi performans sergilemesidir. Akıllı telefonların hızları şirkete, pazara ve hatta yapıya göre değişse de, işlemcinin saat hızı, telefonlar arasında karşılaştırma yapmak için bir kıstastır.

Yonga üreticileri daha hızlı telefon üretimi için oyun oynama ve daha yumuşak video izleme konularında sınırları sürekli zorlarlar. Bu üst seviye özellikler rakipleri oldukça zorlar.

Sıralamanın başında elbette “En hızlı akıllı telefon” seçilen Samsung Galaxy S4 var.

1. Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4 bugün, başka herhangi bir akıllı telefona göre en iyi oyun grafiklerine sahip. Akıllı telefonun, 1.9 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci ile desteklenen ve sekiz çekirdekli Samsung Exynos 5 Octa işlemcili olmak üzere iki modeli mevcut. Buna göre Samsung Galaxy S4, diğer cihazların özelliklerine bakıldığında en yüksek kapasiteye sahip olan akıllı telefon. Yazılım işlemleri ve diğer pek çok işlem de dahil.

Samsung galaxy s4 foto

2. HTC One

HTC One, düşük kapasiteye sahip gibi görünse de çoğu özellik bu telefonu diğerlerine göre daha iyi yapmakta. 1.7 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci kullanıcıyı memnun edecek düzeyde hız sağlamakta. Bu telefonu ilk açtığınız anda yüklemesi çok hızlı şekilde tamamlanıyor ve kamera uygulamasını açıp fotoğraf çekmek ya da video kaydetmek istediğinizde Samsung Galaxy S4’ten daha hızlı bir performans ile karşılaşıyorsunuz. Ayrıca bonus özellik olarak, LCD ekranı iç ve dış kullanımlarda daha parlak bir kullanım sunuyor.

HTC One foto (2)

3. LG Optimus G Pro

LG Optimus G Pro akıllı telefon, HTC One ile aynı yonga setine yani 1.7 GHz Snapdragon 600 dört çekirdekli işlemciye sahip. Hiç şüphe gerektirmeyecek şekilde  LG Optimus G Pro hem çok büyük hem de çabuk ısınan bir akıllı telefon. Android Jelly Bean ile çalışan bu cihaz, gerçek hız testleri yapıldığında sizi etkileyecek iyi sonuçlar verebiliyor. Yine de, 5.5 inç boyutunda bir ekran bazı kullanıcılara fazla büyük gelebilir.

LG Optimus G Pro

4. LG Nexus 4

1.5GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemcisi bulunan LG Nexus 4 akıllı telefon, özelliklerine bakılarak diğer cihazlar ile karşılaştırıldığında elbette daha yavaş kalıyor. Gerçek testlerde ise yine de hızlı telefonlar arasına girmeyi başarıyor.

LG Nexus 4 foto

5. Samsung Galaxy Note 2

Sektörün önde gelen phableti Samsung Galaxy Note 2, aynı zamanda dünyanın ilk dört çekirdekli canavarı. 5.5 inç ekran, ve yüksek kapasiteli 1.6 GHz dört çekirdekli işlemci taşıyan telefon, Samsung’un kendi Exynos işlemcisini taşıyan birkaç cihazdan biri. Alınan son test sonuçlarına göre, Samsung Galaxy Note 2’nin, saf çıkış açısından oldukça hızlı olmayan bir akıllı telefon olduğu fakat yine de çıkışından neredeyse bir yıl geçmiş olsa da iyi bir telefon olduğu söylenebilir. Hızlı gelişen akıllı telefon dünyasında bu süre aslında bayağı uzun.

Samsung galaxy note 2

En hızlı akıllı telefonlar hakkında düşüncelerinizi yorum bölümünde aktarabilir, sitemizde görmek istediğiniz diğer yazı konularını belirtebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz