Android işletim sistemi bakımından uygulamalar zaman içerisinde RAM’in kapasitesini doldurduğundan hem uygulamaların çalışması yavaşlar hem de yeni uygulamaların çok fazla donmasına neden olur. Bunun önüne geçmek için ise RAM temizleyici uygulamalardan bazıları çok fazla işe yaramaktadır. Özellikle işleriniz bittiği zaman arkaplan uygulamalarını kapatın RAM’de yer açılsın.

Son zamanlarda çıkan telefonların 4-6 GB RAM ile gelmesi bir nevi işe yararken, geçtiğimiz yıl telefon alanların yinede donma sorunu yaşadığı biliniyor. İşte sizler için en iyi RAM temizleme uygulamalarını derledik.

En iyi 7 RAM temizleme uygulaması

1.Clean Master

Akıllı telefonunuzda gereksiz olan dosyaları ve arkaplan uygulamalarını temizler ve telefonunuzun performansını arttırarak şarj etkisinde de olumlu sonuçlar ortaya çıkarır. Clean Master uygulamasının 100m ile 500m arası indirme sayısının olduğunu ve 4.7 puan aldığını belirtelim. Özellikle root ihtiyacı istememesiyle göz bebeği bir uygulama haline gelmiş durumda.

Yeni özelliği ile beraber küçük bir simgeyi ekranın istenilen bölgesine yerleştirerek, uygulamayı açmadan o simgeye dokunarak cihazınızı rahatlata biliyorsunuz.

Mutlaka telefonlarınızda olması gereken bir uygulama olduğunu belirtelim.
Clean Master’ı buradan indir.

2.CCleaner

Daha önceleri bilgisayarlarda kullandığımız bu program çok fazla sevildiği için Android telefonlar içinde geldi. Telefonunuzun hareketlerini izler ve gereksiz dosyalar ile arkaplanda çalışan uygulama kalıntılarını temizler. Bu uygulama sayesinde şarj süreniz uzarken, performansınız da artacaktır.

Akıllı telefonunuz için sizlere sürekli bilgi sunan bu uygulamayı Android uygulama mağazanızdan Google Play Store üzerinden indirebilir veya buradan indirebilirsiniz.

3.1Tap Cleaner

Oldukça kullanışlı ve işe yarar olan 1TAP Cleaner uygulaması da diğer RAM temizleme uygulamaları gibi gereksiz dosya ve kayıtları silip sisteminizi rahatlatıyor. Ayrıca bu uygulamanın da root ihtiyacı duymadığını ve hatrı sayılır bir kullanıcı sayısının olduğunu belirtelim. Özellikle otomatik temizleme özelliği bulunan bu uygulama ile istediğiniz zaman aralıklarında uygulama otomatik temizleme yapacaktır.


1Tap Cleaner uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

AVG Memory&Cache Cleaner

Otomatik temizlemenin yanı sıra, pil ömrü ve performans arttırmak isteyen kişilere veri kullanım sonuçları ve gereksiz dosya ile kalıntıların temizleme özelliği sunan AVG Memory&Cache Cleaner, çok uzun zamandır Android kullanıcılara güven ve hizmet sunuyor. Google Play’da 10m ile 50m indirme sayısı bulunan uygulamanın almış olduğu ortalama puan ise 4.2 oluyor.
AVG Memory&Cache Cleaner uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

5.Assistant for Android

Akıllı telefonlarınız da yer alması gereken bir diğer RAM temizleme uygulaması bu olmalı. Bu uygulama ile RAM temizleme uygulamalarının yaptığı herşeyi yapabilirsiniz. Diğer uygulamalardan farkı ise kısa periyotlar arası temizleme yapabilmesi oluyor. Özellikle beyaz liste seçeneğiyle temizlenmesini istemediğiniz uygulamaları ayrı tutabilirsiniz. 4.4 puan alan bu uygulama indirilmesini tavsiye ettiğim bir uygulamadır.

Uygulamayı buradan indirip denemenizde fayda olacaktır.

6.Power Clean(Booster&Cleaner)

Ortalama 4.5 puan alan bu uygulama özellikle arayüzü ile çok beğenilen bir uygulamadır. Standart RAM temizleme özelliklerinin yanı sıra Google Play’da 10m ile 50m arasında bir indirmeye sahip.

Power Clean’in en iyi tarafı ise hem ücretsiz hemde reklam sunmuyor olması oluyor.
Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

7.Booster for Android

Ortalama olarak 4.4 puan alan ve 50m indirme sayısına ulaşan bu uygulamada kullanıcılarını çok fazla tatmin eden bir uygulama olarak biliniyor. Bunu henüz denemedim ama tercih etmenizde fayda olacaktır. Booster for Android uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz