Spor aktiviteleri yaşamımıza renk katan yegane uygulamalardan. Pek çoğumuz spor yapma isteğiyle dolsak bile hayatımızdaki yoğunluktan, yorgunluktan, stresten bir türlü zaman bulamıyoruz. Aslında günlük ayıracağımız yarım saat bizim işte veya farklı yerde sebep olan stresimizi atacağını da bilmemiz gerekiyor. Zira düzenli şekilde bedensel faaliyette bulunmanın mental açıdan getirileri olduğu da birçok bilim insanının açıklamasında mevcut. Bunu bir kültür şeklinde edinmediğimizden ilerleyen yaşlarda adapte olma durumundayız. Sadece futbolu bir kenara koyarsak diğer dallara da pek ilgi göstermiyoruz. Çocukluk döneminden itibaren aşılandığında ortaya geçirebileceğimiz iyi zamanlar da çıkacaktır. Şimdilerde gelen başarılar sayesinde basketbol da iyiden iyiye oynanmaya, popülerleşmeye başladı. Genel açıdan baktığımızda kayda değer gelişme diyebiliriz. Yine sanal ortamlarda da çokça yer verilen sosyal medyadan üzerinde fikirler, görüşler paylaşılan bir alan olunca ister istemez kitlenin artmaması da imkansız. Örneğin bugünlerde bilgisayarlarımızda veya telefonlarımızda oyunlar oynarken yeni opsiyonlar arasında basketbol seçeneğini de ekliyoruz. Özellikle Android mobil platformuna ait bir cihaz sahibiyseniz edinebileceğiniz bolca basketbol oyunları mevcut. Böylece aktif şekilde oynama şansını bulamasanız bile bulduğunuz yarım saatlik aralıklarda da eğlenceli şekilde vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

İlk paragrafımızda basketbol oyunları deyince Android’den bahsetmemizin altında da elbette yatan sağlam bir sebep var. Milyonlarca insanın aygıtında sözünü ettiğimiz işletim sistemi bulunduğundan ister istemez ürün opsiyonlarında da yoğunluk burada oluyor. Çünkü yazılım geliştiriciler de neticede birer esnaf, tüccar, işletmeci gibi düşünmek zorundalar. Getiri sağlamayacakları alanlarda, verim elde edemeyecekleri ürünleri piyasaya sürmezler. Android de mobil teknoloji denince en iyi biçimde yoğun kitleye ulaşma yollarının başında geliyor. Apple’ın yazılımı iOS da benzer durumda olanaklar sağlarken açık yazılım özelliği elbette Android platformunu ileriye taşıyor. Mesela bir yazılımı, online market Google Play Store’a yüklerken diğerleri kadar uzun süren prosedürlerle uğraşmak durumunda değilsiniz. Belirli birkaç adımdan ve ödemeden sonra rahatlıkla kullanıcılara ulaşabiliyorsunuz. Bizler de bugünkü yazımızda severek oynayabileceğiniz basketbol oyunları arasından en iyi oyun keyfi sunduğunu düşündüğümüz uygulamaları bir araya getirdik.

Android’deki En İyi Basketbol Oyunları

Play Store, ilgilendiğiniz ala dair ürünleri sizlere sunarken çoğunlukla da ücret talep etmiyor. Bazılarında yükleme aşamasında belli bir meblağ ödemeniz gerekirken ekseriyetle uygulama içi satın alma metodu kullanılıyor. Oyunlarda da bahsettiğimiz metotlar geçerli. Bunlardan da basketbol oyunları oynamak isteyenler özelinde bir liste hazırladık.

ketchapp-basketboll

Ketchapp Basketball

Türünün en iyi örneklerinden Ketchapp basket, sizi uzun süre telefonun başında meşgul edecek. Sayı atmak sandığınızdan da zor.

[appbox googleplay com.ketchapp.ketchappbasketball]

real-basketball

Real Basketball

Türk geliştirici ekibi Mobilecraft tarafından piyasaya sürülen Real basket, sokak basketbolunu şiar edinmiş.

[appbox googleplay net.mobilecraft.realbasketball]

basketball-stars

Basketball Stars

Bu tarz şeylere ilgi duyuyorsanız ismini kesinlikle duymuş olacağınız Miniclip, mobil basket oyunları arasında da yerini aldı. Gerçek zamanlı yazılımıyla yüksek keyif seviyesi sunuyor.

[appbox googleplay com.miniclip.basketballstars]

all-star-basketball

All-Star Basketball

Üç boyutlu bir basketbol oyunu olma özelliğini taşıyan üründe hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynama seçeneği mevcut.

[appbox googleplay com.RenownEntertainment.AllStarBasketball]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz