Ekonomi dünyasının en önemli finansal parametrelerinden birisi borsa. Yaşadığı yükseliş ve düşüşler ile birçok ülkenin, borsada senet sahiplerinin gelirlerini ifade ediyor. Son dönemlerdeki dolar krizinin yaşanmasından sonra da etkisi çok önem arz ediyor. Ülkemiz için konuşacak olursak 3 Türk Lirası’nı aşması ve 4 Lira olmasına ramak kalırken gündemden ve siyasetten tepki çekecek hareketler gelmeyince zamanla inişe geçti. Önümüzdeki dönemlerde de Anayasa Referandumu‘nun yapılacağı tarihe yaklaşıldıkça dolar fiyatında ve borsada dengelerin değişeceği söyleniyor. Yakından takip etmenin finans sahipleri için ciddi bir getirisi olacaktır. Çünkü ekonomistlerin yaptıkları açıklamalarda halihazırda dengeler saniyeler içerisinde değişirken yaşanacak kayıpların telafisi pek mümkün olmuyor. Önümüzdeki günlerde kayıplara devam edilirse artık tamamen geri dönüşünün olmayacağının altı çiziliyor. Eğer borsa oynuyorsanız ve hisseleriniz ile ilgili tedirginlik yaşıyorsanız anlık takibini yapmanız gerekiyor. Çeşitli araçlarla borsa takip yapılıp oynanabilirken Android işletim sistemindeki telefonlara özel üretilmiş olan yazılımlardan destek alabilirsiniz. Hangilerinin sizin için yeterli verimi sağlayacağını bilemiyorsanız tavsiye edeceğimiz uygulamalar da mevcut. Aşağıda bulunan listeden özelliklerine göre indirebileceğiniz yazılımları seçebilirsiniz.

Android’deki En İyi Borsa Uygulamaları

Hazırladığımız sıralamadaki ürünleri Google Play Store üzerinden Android platformundaki telefonunuza rahatlıkla indirebilirsiniz.

invensting

Investing

Piyasaları yakından takip etmenizi sağlayacak uygulamalar listemizin ilk sırasında Investing var. Sadece borsa değil döviz, opsiyon ve emtia piyasalarını da anlık olarak izleyebileceksiniz. BIST‘e kadar gitmenize gerek kalmayacak ani dalgalanmaları size bildirecek ufak kazançları gözünüzden kaçmayacak şekilde belirtip kazanca geçmenizi sağlayacak. Edineceğiniz tüyolarla hisse fiyatlarını daha iyi değerlendireceksiniz.

[appbox googleplay com.fusionmedia.investing]

finanscepte

FinansCepte

FinansCepte yazılımı ise sadece takip etmekle yetinmiyor. Eğer fazlası ile avantajlı bir fırsat yakaladığınızı düşünüyorsanız ve harekete geçmek istiyorsanız kesinlikle denemelisiniz. En gerçekçi anlık verilerin elde edilebilmesini sağlayarak hem takibi hem de fırsatı değerlendirmeyi sağlıyor.

[appbox googleplay com.finanscepte.alarmkur]

mynet-finans

Mynet Finans

Son dönemlerde rakiplerinin birkaç adım arkasına düşse de hala kemik kitleye sahip. Mynet finans piyasalarının demirbaşlarından olup uzun süredir aldığı ilginin hakkını veriyor. Çeşitli seçeneklerle alarm kurma gibi özellikleri aktifleştirilebiliyor. Böylece ilgi odağınız olan hisse senetlerinin artışa veya azalışa geçtiği dönemlerde anlık olarak bilgilendiriliyorsunuz.

[appbox googleplay mynet.finans.mobile]

borsa

Borsa

BIST piyasalarının canlı analiz edildiği, birçok yatırımcının da telefonunda bulundurduğu ilk ürünlerden. Tecrübeli yatırım kuruluşları tarafından yapılan yatırım değerlendirmeleri fikirlerini sizlerle paylaşarak ileriye dönük adımlar atmanızı sağlıyor. Eğer senetlerinizi arttırmak konusunda fazla deneyiminiz yoksa bakmanızı tavsiye ediyoruz.

[appbox googleplay com.fixelmobile.android.borsa]

msn-finans

MSN Finans

Öncelikle hayatımıza messenger yani mesajlaşma, iletişim aracı olarak giren MSN‘in araçları ve faydaları saymakla bitmiyor. msn.com üzerinden birçok hizmeti sunarken yine mailleşme konusunda da birçoğumuzun kullandığı bir seçenek. Finansçıların da yardımına koşmak üzere hazırladığı hisse değerleri konusunda bilgi sağlayan, önemli haberlere erişim imkanı sunan aracını da çoktan yayınlamış durumda. Akıllı telefonunuza yükleyerek kolay arayüzü ile borsayı takip edebilirsiniz.

[appbox googleplay com.microsoft.amp.apps.bingfinance]

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz