Görsellik günümüzün imaj yaratma parametrelerinden en önemlisi. Bugün artık satın aldığımız neredeyse her şeyin temel işlevinden ziyade nasıl göründüğü, ne kadar şık olduğu ile daha fazla ilgiliyiz. Hal böyle olunca satıcılar, imalatçılar, pazarlayıcılar da kullanıcı taleplerini dikkate alarak üretimlerini gerçekleştiriyor. Teknolojinin sunduğu hizmet, kattığı kolaylık ve fonksiyonel istemlere cevap verebilme özelliği bir yana artık cihazların şıklığı, tasarımı bizi kendisine çekiyor. İçerisinde belki de bir programcının, yazılımcının sınırı sadece hayalgücüdür. Çünkü yüksek performans seviyeleri ve geniş kapasiteli hafızalar sınırsız bir hareket alanı sağlıyor. Buna paralel olarak etiket fiyatları da yüksek. Ancak akıllı telefonlar başta olmak üzere bilişim dünyasının ürünlerini çoğu insan detayları kadar duruşu, şıklığı ve aksesuar boyutunu kazanmasından dolayı satın alıyor. Yine kullanıma başladıktan sonra da farklı ekipmanların takviyesi ile kişiselleştiriyorlar. Sistemdeki değiştirilebilir ayarlar sayesinde renklendirme, temalarla oynamak herkesin yaptığı düzenlemeler. Barındırılan tek düze tasarımlardan ziyade marjinalleşmek isteyenler ve duvar kağıdı eklemek isteyenlere hitap edebilmek amacı ile çeşitli uygulamalar da bulunuyor. En nihayetinde 3. parti programlar insanların talepleri üzerine geliştirilmiş ve sanal marketlerde indirilmeyi bekliyor.

Mobil işletim sistemlerinin online marketleri üzerinden cihazlara dair her türlü problemin ve ihtiyacın çözümlendiği yazılımları bulmak mümkün. Geliştirici firmalar ve bağımsız yazılımcılar ürünlerini yoğunlukla ücretsiz şekilde sunarken bazıları uygulama içi satın alma yöntemini kullanıyor. Bu yazımıza konu duvar kağıdı uygulamaları yine onlarca farklı alternatife sahip. Android akıllı telefon sahipleri için denenebilecek ürünler arasında Türk yapımları da mevcut. Diğer işletim sistemlerine yüklenebilecek versiyonları da marketlerde bulunmaktadır.

Android’deki En İyi Duvar Kağıdı Uygulamaları

Telefonların ekranında ve diğer tüm işlemlerde görünebilecek arka plandaki kısma duvar kağıdı eklemek istediğiniz taktirde cihazınız muhtemelen size birkaç seçenek sunacaktır. Ancak bunları uzun süredir kullandığınız için veya kişiliğinizi daha net yansıtabilmek için değiştirmek istediğinizde 3. parti uygulamalardan destek alabilirsiniz. Açık yazılım özelliği sayesinde tercih edilen Android’in geniş kitlelerce kullanılması yazılımcıların da bu yönde çaba göstermesi demek. Paralel olarak cihaz ve uygulama konusunda da en iyi opsiyonların adresi. Bizler de Android telefonlara yüklenebilecek olan duvar kağıtlarını barındıran yazılımları bir liste halinde hazırladık. Sıralamamızda hoşunuza gideni seçtikten sonra alt kısımdaki açıklamalardan detaylarına bakabilirsiniz. Yine Android uygulama marketi Google Play Store ile entegre çalışan en alt bölmeden de bağlantıyı bulabilirsiniz.

cool-wallpapers

Cool Wallpapers HD Kappboom

200 binin üzerinde duvar kağıtlarını bulacağınız uygulamada HD kalitesinde görseller bulunuyor. Akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen duvar kağıdı uygulamalarının başında geliyor.

[appbox googleplay com.appsilicious.wallpapers]

benim-icin-duvar-kagitlari

Benim İçin Duvar Kağıtları

HD kalitesinin de eklendiği duvar kağıtları yazılımı tamamen Türk yapımı. Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen ürün, telefonlarınıza optimize edilmiş görsellere ulaşmanızı sağlıyor.

[appbox googleplay com.apalon.wallpapers]

whd-hd

WHD – HD

Arka planda ve ana ekranınızda kullanabileceğiniz kağıtların yanı sıra ekran parlatma özelliği de yazılımda saklı. Aynı anda birkaç hizmeti sunarak sizi tatmin edecektir.

[appbox googleplay com.ist.wallpapers]

bhd-hd

Backgrounds HD Wallpapers BHD

Sadece HD görsellerin yer verildiği platformda Flickr’daki sanatçıların objektiflerinden çıkan fotoğraflar bulunmakta. En iyileri seçilerek siz kullanıcılara sunulmakta.

[appbox googleplay com.bhd.backgrounds.hd.wallpapers]

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz