Günümüzün moda aksesuarlarından birisi artık akıllı telefonlar. Aksesuar diyoruz çünkü zamanla sadece salt iletişim aracımız olmaktan çıkıp farklı bir şeye dönüştü. Eşya, aksesuar sıfatlarını yakıştırabileceğimiz modunda bizim konuşma yapma, SMS mesajı atmamızdan öte internete bağlanabilen, bilgisayarların neredeyse her türlü işlevini gerçekleştirebilen, dijital fotoğraf makineleri kadar kaliteli görüntüler yakalayabilen bir cihazdan söz ediyoruz. Hal böyle olunca komplike ve kompakt ürün ister istemez sadece teknoloji piyasasının değil modern yaşamın en hızlı tüketilen metası. İmalatçılar da zamanla diğer teknolojik cihazların yanı sıra akıllı telefon pazarındaki pastadan pay kapabilmek adına çalışmalarını bu yönde hızlandırdılar. Neticede insanların pek fazla rağbet göstermediği alanda verim de olmayacaktır ve akabinde şirketi için uzun vadede zarar kapıda gözükür. Bilincine varan ekipler güncel teknolojiyi yakalayıp ürünlerine entegre etmeye çalışırlarken kullanıcı taleplerini de elbette dikate almaktalar. Yine tek telefon üretirken değil uygulamalar, yazılım, oyun geliştirirken de insanların fikirlerini almak, mümkünse anket yaparak özellikleri belirlemek, eğer satışa sunulduysa şikayetleri, önerileri değerlendirmek asla kayıp olmayacaktır. Harcanan yatırımın bu noktada her türlü getirisi olacaktır. Cihazları efektif kullanabilmek herkesin isteği iken örneğin oyunlarda kişiselleştirme, virüslerden korunma, ekran karartma uygulamaları tercih ediliyorlar.

Bahsettiğimiz türde uygulamaların yoğun rağbet görmesi elbette özelleştirilebilir olmaları. Çünkü kişiler hayatlarında farklılaşmaya, kendilerini, karakterlerini net bir şekilde sahip olduklarına yansıtmanın peşinde. Dolayısı ile ne kadar çok kişinin spesifik ihtiyaçları karşılanırsa piyasada o kadar rekabet avantajı elde edilebilir. Akıllı telefonları satın alanlara bakıldığında üzerine eklenen çeşitli aksesuarlarla süslemeyi seviyorlar. Zira sevdikleri takımın, şarkıcının, oluşumun bir parçası olduğunu telefonlarına da yansıtma hoşlarına gitmekte. Kısacası performans, kalite, estetiklik kadar kişiselleştirilebilir özellik de artık ürünleri satın almanın önemli parametrelerinden birisi. Keza güvenlik, mesajlaşmaların başkası tarafından okunmasını önleme durumları da söz konusu. Mesela bu soruna çözüm getirmek isteyen yazılım geliştiriciler çeşitli açılardan bakıldığında telefona ekran karartma işlevini kazandıran uygulamaları online marketlerden yayınlıyor. İsteyen kullanıcılar kolaylıkla edinerek mesajlaştıkları sırada baktıkları açı dışındaki kimsenin göremeyeceği bir modda mesajlaşmalarını sürdürüyor.

Android’deki En İyi Ekran Karartma Uygulamaları

Elbette konu akıllı telefonlar, uygulamalar olduğu vakit bakmamız gereken diğer nokta işletim sistemi. Zira sizler indireceğiniz uygulamaları mobil işletim sistemi platformuna uygun olduğu taktirde kullanabilirsiniz. Rakiplerinin kullanıcı kitlesi bakımından önüne geçen Android uygulamaları ile de adından söz ettirmekte. Konu aldığımız ekran karartma gece görünüşü özelliğinin kullanılmasını sağlayan uygulamalar bölümünde de pek çok alternatif sunmakta. Biz de opsiyonlar arasından en iyi olanlarını bir araya getirip listeledik.

screen-filter

Screen Filter

Telefonunuzda bir şey yaparken çevredeki rahatsız edici bakışlardan, gözlerden kaçmak isteyenler için ekran karartmanın ilk çözüm yolu. Kamuya açık herhangi bir alanda telefonunuzla ilgilenirken farklı açılara karşı ekranı karartan uygulamayı açarak mesajlaşmalarını saklayabilirsiniz.

[appbox googleplay com.haxor]

night-screen

Night Screen

Ekranındaki ışık, kontrast nedeni ile göz ağrısı, baş ağrısı çekenlere sunacağımız uygulama. Kolay kullanıma sahip yazılım tek tıklamayla otomatik olarak iptal edilebiliyor.

night-mode

[appbox googleplay com.arrowsapp.nightscreen]

Night Mode

Gece modları arasında sevilerek kullanılan ve kullanıcı yorumlarında pozitif bildirimler alınan ekran karartma uygulamalarından birisi de Night Mode.

[appbox googleplay pt.bbarao.nightmode]

dimly

Dimly

Fazla ışık sevmeyenler ve cihazlarının sunduğu düzenlemelerden memnun kalmayanların denemesini tavsiye ediyoruz.

[appbox googleplay es.richardsolano.filter]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz