Fotoğraf veya video çekme, hemen hemen hepimizin severek yaptığı aktivitelerden. Anları ölümsüzleştirmek adına kimi zaman fotoğraflara kimi zaman da videolara bakarız. Özel günlerimizde veya yaptığımız bir tatilde, albümümüze koymak adına hazırladığımız görselleri ileride geçmişi yad etme adına kullanırız. Kimimiz de bu işle profesyonel boyutta ilgilenip hayatını dahi buradan kazanabiliyor. Halihazırda görsel medyayı ele aldığımızda gazetelerde de televizyonda da hayli hitiyaç duyulan bir alan. Özel karelere dair çeşitli ülkelerde ve platformlarda ödüller verildiğini de biliyoruz. İşin sanatsal yanından ne kadar bahsedersek bahsedelim alınan o muhteşem hazzı anlatmak hiç kolay değil. Ancak işin tekniğini ele alabiliriz. Zira artık sıradan bir insan bile teknik boyutta üst seviyelere ulaşan ürünler ortaya koyabiliyor. Neticede akıllı telefon adını verdiğimiz aygıt sayesinde belki de makinelerle ulaşamayacağımız kaliteye sahibiz. Dolayısıyla çevremizdekilerin telefonlar galaerilerine baktığımızda uğraşılarak, emek verilerek çekilmiş fotoğraflara gözümüz çarpıyor. Yine sosyal medyanın da bunda önemi bir etken olduğunu unutmayalım. Başta Instagram profilleri olmak üzere pek çok sitede kullanıcılar paylaşım yaparken etkileşimi arttırmak adına görsellerden faydalanmakta. Elbette bu durum da ortaya kaliteli fotoğraflar, videolar çekme ihtiyacını doğuruyor. Üst segment veya amiral gemi şeklinde tabir edebileceğimiz akıllı cihazlar megapiksellerinin yanında iyi iş çıkaran lenslerle de donatılıyorlar. Çekilenler dahili hafızada bulunan veya dışarıdan edinilen yazılımlarla da düzenlenerek sanatsal estetiği arttırılıyor. Burada da işinize yarayacak en iyi fotoğraf düzenleme uygulaması bulmanız da kolaylık sağlayacaktır. Her yazılım size hitap etmeyeceğinden dolayı beklentiniz karşılaşayacak fonksiyonları barındırmanız kısa ve uzun vadede sizi tatmin edecektir.

Konuyu akıllı telefonlara ve uygulamalara getirince ister istemez işletim sisteminden de bahsetmeliyiz. Çünkü mobil aygıtlara entegre edilen işletim sistemi platformları aslında isminde de yazdığı gibi sistemin nasıl işleyeceğine dair pratiği de sunuyor. Eğer siz platformunuza uygun uygulamaları indirmemişseniz muhtemelen verim alamayacak hatta cihazınıza da zarar verebilecek pozisyonda kalabilirsiniz. Dolayısıyla bizler de kullanıcı kitlesi bakımından zengin sistemlerden Android’de çalışabilecek fotoğraf düzenlemele uygulamaları için bir liste hazırladık. Uygulama konusunda geniş pörtföyüye sahip olmasının altında yatan sebeplerden birisi aynı oranda geniş kullanıcılar olsa da hareket alanının geniş, algoritmasının açık, filtrelerinin diğerlerine nazaran olması yine etkili parametrelerden.

Android’deki En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Android’in online marketi Google Play Store üzerinden halihazırda resmi ve güvenli şekilde ürünleri yükleyebiliyoruz. Çoğu zaman ücretsiz biçimde edinsek de bazen ücretli veya uygulama içi ücretli versiyonuyla piyasaya sürülmüş yazılımları da görülebiliyoruz. Biz de işinize yarayacak, görsellerinizi ilgi çekebilecek estetiğe taşıyacak fotoğraf düzenlemeleri uygulamları arasından en iyi sıralması hazırladık.

mirror-lab

Mirror Lab

Özgün yapısıyla dikkat çekerek kullanıcıların beğenisini toplayan fotoğraf düzenleme yazılımı, kısa sürede yoğun ilgiyle karşılaştı. Muhtemelen sizin de favoriniz olacak.

[appbox googleplay com.ilixa.mirror]

airbrush

AirBrush

Bahsettiğimiz gibi ücretli bir şey aramıyorsanız AirBrush tam size göre. Doğal rötüşları da kolaylıkla yapabildiğiniz kullanışlı arayüze sahip.

[appbox googleplay com.magicv.airbrush]

vsco-cam

VSCO Cam

En iyi geliştirici ödülüne layık görülen fotoğrafçılık uygulaması, ayrıca çekim sırasında da size yardımcı oluyor.

[appbox googleplay com.vsco.cam]

snapseed

Snapseed

Dev şirket Google tarafından kodlanan Snapseed’de renk ve boyut konusunda çeşitli değişiklikleri yapmak mümkün.

[appbox googleplay com.niksoftware.snapseed]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz