Fotoğrafçılık günümüz dünyasındaki önemli sanat dallarından birisi. Objektiflerine takılan ve birçok insana anların güzelliğini gösteren sanatçılar da teknolojinden faydalanmaktalar. Eski yıllardan itibaren fotoğraf makinelerini hiç yanlarından ayırmayarak doğanın, günlük yaşamın, herhangi bir anın görüntüsünü yakalıyorlar. Zamanla dijital versiyonlarının çıkması ile beraber daha kaliteli fotoğraflar elde edilmeye başlandı. Hatta habercilik sektöründe de yüksek çözünürlüklü fotoğraflar olmazsa olmaz. Bu nedenle birçok alanda ve sektörde ihtiyaç duyulan fotoğrafları çekip ardında da düzenlemek gerekiyor. Bilgisayarlardaki profesyonel uygulamalar üzerinden rötuşlar ile istenilen elde edilebiliyor. Yakın zamanda hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren akıllı telefonlar da kullanıcılarn görsel çekim isteğini tatmin edecek düzeyde. Lenslerin, kameraların geliştirebilir olması zaman içerisinde üreticilerin özellikle fotoğraf çekme ve düzenleme yapmak isteyen kitleye hitabını sağladı. Zaman içerisinde performans, tasarım, görsel gibi spesifik uzmanlık alanlarına göre çeşitli telefonlar bulunabiliyor. Eğer sizler de fotoğrafçılığı seviyorsanız ve cihazınızda fazlasıyla çekim yapıyorsanız muhtemelen düzenleme uygulamalarına da ihtiyaç duyuyorsunuzdur. Halihazırda var olan dahili fotoğraf düzenleyicisi çok fonksiyonel değil. İleri, profesyonel seviyede fotoğrafçılık ve değişiklikler için Android telefonlarınıza yükleyebileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listesini hazırladık.

Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Sıralamamıza aldığımız yazılımları Android mobil işletim sistemini kullanan cihazlardan Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Düzenleme, editleme işlemleri kadar aynı zamanda kamera kalitenize de etkisi bulunacak uygulamalar sayesinde daha net görsellere erişebileceksiniz.

adobe-photoshop-lighroom

Adobe Photoshop Lightroom

Adobe’nin görsel materyaller konusunda ne kadar kaliteli ürünler çıkardığı bilişim dünyasının malumu. Halihazırda birçok serisi neredeyse tüm bilgisayarlarda kullanılmakta. Hatta isimleri dahi fotoğraf düzenlemenin yerini almış durumda hayatımızda. Mobil platformda kullanılabilmesi için de geliştiriciler bir süredir uygulamalarını sanal marketlerde yayınlamışlardı. Lightroom isminin dahil edildiği yazılımda hazır ayarlamalarla otomatik düzenleme yapılabiliyor. Yine Fix ve vinyet gibi araçlar da işlevselliği ile dikkat çekiyor.

[appbox googleplay com.adobe.lrmobile]

picsay-pro

PicSay Pro

Gündelik hayatta özel anlarınızı fotoğraflayarak ekstra çıkartmalarla eğlenceli bir hale getirebiliyorsunuz. Aynı zamanda birçok efekt ve düzenleme aracına da sahip. Arayüzü de yine çok fazla bilgi sahibi olmasanız da istediğiniz düzenlemeleri yapmanıza olanak veriyor.

[appbox googleplay com.shinycore.picsayfree]

photo-aviary

Photo Editor By Aviary

Aviary ile çok marjinal ve uzun süren değişiklikler yerine hızlı, kolay ve herkes tarafından beğenilebilecek editlemeler yapabilirsiniz. Giriş kısmından telefonun hafızasındaki fotoğraf seçilebilme ve hızlıca ayarlamalarla saniyeler içerisinde işlemler tamamlanıyor. Paylaşım sitelerinde oluşturduğunuz profillere bu düzenlenmiş fotoğrafları gönderebilirsiniz.

[appbox googleplay com.aviary.android.feather]

google-fotograflar

Google Fotoğraflar

Fotoğraf düzenlemeleri arasında dikkat çekenlerden birisi ise Google tarafından geliştirilen yazılım. Android sistemlere sunulan uygulama sayesinde çoklu düzenlemeler ile birlikte depolamaya yönelik de oldukça iyi bir imkan sunuluyor. Eğer sizler de yüksek hafıza gerektiren fotoğraflara sahipseniz Google’ın ürününe göz atabilirsiniz. Firmanın sunucuları ile senkronize çalışarak eski görselleriniz kaybetmenizin önüne geçiyor.

[appbox googleplay com.google.android.apps.photos]

pixlr

Pixlr

Autodesk’in mobil kullanıcılar için geliştirdiği düzenleme uygulaması. Efekt ve katmanları kullanmayı seviyorsanız kesinlikle tercih etmelisiniz. Özellikle sosyal medyada fazlası ile popülerleşen düzenlemeleri burada bulabilirsiniz.

[appbox googleplay com.pixlr.express]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz