1970’lerden, 80’lerden itibaren yoğun biçimde hayatımıza karışan sanal oyunlar, artık günümüzün üst düzey teknoloji ve bilişim işbirliğiyle çok daha keyifli bir hale dönüştü. Film senaryosuna benzer bir örüntüyle ilerleyen oyunlardan, strateji ve spor oyunlarına denk geniş pörtföyüde bir havuz söz konusu. İnsanlar ilgilendikleri kategoriye dair onlarca alternatif bulabiliyor. Bilgisayarların iyiden iyiye yaygınlaştığı 2000’lerin başında yüklenilen oyunlarla uzun bir dönem keyif sürülse de belirli süre sonunda mobil cihazlara geçiş yapıldı. Kullanıcılar stabil şekilde bağlı kalmayıp daha iyisini isteyerek hareket halinde de aynı hizmeti almak istediler. Geliştiriciler ve firmalar da talepleri yerine getirebilmek amacıyla telefon ile işletim sistemini buluşturdular. Sonucunda da günümüzde kullandığımız akıllı telefonlar ortaya çıktı. İşte bu cihazlarda, bilgisayardakine benzer ve bazılarında çok daha gelişmiş oyun keyfi alabiliyoruz. Grafik, performans, hikaye örgüsü bakımından hiç de eskiyi aratmıyor. Karşılıklı çevrimiçi oynananlarda ise telefonla giriş yapıldığının yüksek olduğu söylenebiir. Zira çalışırken veya muhtelif aktiviteler sırasında bulunan boş vakitleri değerlendirmek için oyunlar açılıyor ve oynanıyor. En sevilen kategoriler arasında da sinire strese bire bir gelen FPS oyunları var. Counter Strike furyasıyla başlayan FPS türü güncel oyun sektörünün de can damarı. Özellikle Android pazarında yoğun biçimde ilgi gördüğünün altını çizebiliriz. Yeni arayışa girenlere yönelik Android sisteminde oynanabilecek en iyi FPS oyunları sıralaması hazırladık.

FPS temelde birinci şahıs nişancı anlamına gelmekte. Programlama jargonunu ele aldığımızdaysa birinci kişi kamerasından oynanan oyunlara denmekte. Savaş, saldırı benzeri türün ekseriyetle varlığı gözlenirken özel bir tutkun kitle mevcut. Android’in geniş oyun skalası da söz konusu olunca Google Play Store’da indirilenler bakımından zirveye doğru yaklaşıyor. Popülerleşen spesifik örnekleri bir kenara bırakırsak kategori bakımından da öne çıkıyor. E-spor kavramıyla birlikte sektör neredeyse önemli ölçüde mobil pazara kayınca geliştiricilerin de buraya yöneldiğini söyleyebiliriz. Neticede kar elde etmek bir tarafa, varlıklarını sürdürebilmek için dahi ekonomi yaratmak durumundalar. Şimdilik bahsettiğimiz ekonomik getiriyi de mobil teknoloji yazılımları gayet iyi sağlamakta. Cihazınızın grafik motorları izin verdikçe ve altyapısı destekledikçe oyunların kalitesinin arttığı da söylenebilir. Zevkinize ve telefonunuza uygun olduğunu düşündüğünüz, aşağıda sıraladığıız Android’deki en iyi FPS oyunları arasından seçim yapabilirsiniz.

Android Telefonlardaki En iyi FPS oyunları

Sizlere kısaca tanıttığımız FPS oyunları içinden beğendiğiniz olursa, alt bölmedeki bağlantılardan indirebilirsiniz.

critical-ops

Critical Ops

Başarılı FPS oyunlarının göze çarpan örneklerinden. CS alternatifine bakıldığında kullanıcıların genellikle tek geçtiği ürün.

[appbox googleplay com.criticalforceentertainment.criticalops]

fps-oyunlari-morphite

Morphite

Alışılagelmiş klasik yapının ötesine geçmek isteyen olursa Morphite önerilebilir. Çünkü değişik gezengenlerde araştırma yolculuğuna çıkarken zorluk çıkartacak yaratıklar öldürülmeyi bekliyor.

[appbox googleplay com.crescentmoongames.morphite]

into-the-dead-2

Into the Dead 2

Zombi türevi uygulamalarda FPS modülünün iyi entegre edildiği Into the Dead’da maceranın ikinci bölümü. Gerilim ve korku dolu dakikaları aşabilmenin tek yolu zombileri öldürmek.

[appbox googleplay com.pikpok.dr2.play]

dead-effect-2

Dead Effect 2

3 boyutlulardan FPS oyunları noktasında ileriye çıkan Dead Effect, bilim kurgu temasıyla ikinci sürümünde güzel bir keyif sunmaya devam ediyor.

[appbox googleplay com.badflyinteractive.deadeffect2]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz