Futbol birçoğumuzun özellikle de erkeklerin üzerinde durduğu, sohbetlerini yaptığı bir spor. Dünyadaki en yaygın sporlardan biri olması bir yana Türkiye’de en fazla seyirci kitlesini toplayan özelliği tüm platformlarda konu oluyor. Bu nedenle sadece maçlar değil maçları anlatan, yorumlar yapılan programlar dahi saatlerce sürebiliyor ve gün içerisinde reytingleri alt üst edebiliyorlar. Hal böyle olunca yazılımcılar da geliştirdikleri oyun türlerinin arasına futbol oyunlarını da katıyorlar. Geniş bir kitleye hitap edebilmek amacıyla doğru fikir olsa da günceli yakalayabilmesi ve rahat oyun keyfini sunması gerekiyor. Aksi taktirde çok fazla kullanılamayabiliyor. Masaüstü bilgisayarlarımızda 15 20 yıldır var olan futbol oyunları sayesinde izlediğimiz veya fiziksel olarak oynadığımızın dışında da keyif çıkarabiliyoruz. Sürekli maçları takip eden kişilerin de yine ilk tercihi hiç değişmiyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması üzerine performans güçlerinde de artış gözlendi. Üreticiler koydukları dahili ufak oyunlarla belirli bir zevk sunsalar da 3. parti uygulamalara herkes yöneliyor. Geliştiriciler sanal marketlerden ürünlerini yayınlayarak hedef kitlelerine tanıtıyorlar. En iyi olanları ise like, puan gibi sıkalalarda öne çıkıyor. Android sistemine Google Play Store’dan indirilebilen futbol uygulamları ise birçok futbolseveri tatmin edebiliyor.

Android Futbol Uygulamaları

Telefonunuzdaki alanın ve RAM değerlerinin yeterli olması ancak size güzel bir oyun keyfi verecektir. Bu nedenle sistem gereksinimlerinin sağlanabildiğine dikkat edin. Sıralamamızdaki uygulamaların altındaki seçeneklerden de yine beğendiklerinizi indirebilirsiniz.

score-hero

Score Hero

Skor kahramanı olarak dilimize çevirebileceğimiz uygulama içerisinde başarılara ulaşarak takımınızı ve kendinizi dünyanın en iyisine çevireceksiniz. Spor oyunlarının liderlerinden First Touch tarafından geliştirilen ve sadece Android değil iOS platformunda da boy gösteren Hero’yu yükleyebilirsiniz.

[appbox googleplay com.firsttouchgames.story]

fifa-16-ultimate

FIFA 16 Ultimate

EA Sports bilgisayar alanındaki ürünleri ile oyunseverler arasında nam salmış durumda. Zamanla birkaç rakibi dışında en iyilerden biri olma özelliğini yakalayan firmanın 16 Ultimate ürününü de deneyebilirsiniz. Güncel futbolcu, takım değişikliklerinin de yapılması ile birlikte tuttuğunuz takıma başarılar kazandıracaksınız.

[appbox googleplay com.ea.gp.fifaworld]

perfect-kick

Perfect Kick

Maç oyunları istemeyen ve sadece penaltı çekişlerinin yapıldığı bir şeyler isteyenler için ise Perfect vuruş yüklenebilir. Yine salt Android’e değil iOS’la Windows Phone’da da kendisine yer bulabilmiş. Renkli tasarımı ve kaliteli görünüsüyle sizi statta gerçekten penaltı noktasının gerisinde hissettirecek. Kaleciyi kolay geçeceğinizi sanıyorsanız hafife almamanız konusunda tavsiye veriyoruz.

[appbox googleplay com.gamegou.PerfectKick.google]

online-kafa-topu

Online Kafa Topu

Futbol oyunları arasında şu sıralar popülerlik anlamında başı çekiyor Kafa Topu. Arkadaşlarınızla karşılıklı oynayabileceğiniz uygulama sayesinde keyifli dakikalar geçireceksiniz. Özellikle Türk yapımı olmasından dolayı kullanıcılardan destek görüyor. İzmo Bilişim’in geliştirip piyasaya sunduğu oyunun oldukça basit bir kullanım yöntemi mevcut.

[appbox googleplay com.izmo.onlinekafatopu]

striker-score-london

Striker Soccer London

Listemizin sonunda ise Striker Soccer var. Çeşitli karşılaşmalarda boy göstererek rakipleriniz alt etmeye çalışırken yazılımın size sunduğu taktiksel varyasyonlardan da faydalanabilirsiniz. Diğer oyunların aksine hücum tarzınızın ve savunmanızın ne şekilde gerçekleşebileceğini de seçiyorsunuz. Daha hassas ve detaylı olmadığınız taktirde zorlu rakipleri geçmeniz oldukça zor.

[appbox googleplay com.uplayonline.strikersoccerolympic]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz