Havaların durumu son yıllardır beklenenden çok farklı fazla değişime uğramakta. Sohbaharın neredeyse iki ayı içerisinde yaz aylarını hissettiren iklimi görüp ilkbaharın ortalarına kadar da kışı yaşıyoruz. Çeşitli sebepler ile dünyanın doğal mevsimsel değişimleri zarar görerek aslında insanoğlu için hiç de olumlu gelişmeler olmadı. Böylece uyandığımız her günün sabahında akşama kadarki havanın nasıl olacağını tahmin etmemiz oldukça zor. Çünkü Mart, Nisan aylarında dahi öğle civarlarında sıcak bir hava hissedilirken daha birkaç saat sonrasında yoğun yağmurla, dondurucu soğukla karşı karşıyayız. Yağışların etkilediği meslekleri yapan kişiler de işlerine ara vermek zorunda kalıyor ve en nihayetinde mali kayıplar yaşıyorlar. Yine can güvenlikleri de tehlikeye düşüyor. Örneğin inşaat gibi yüksek tehlikeli iş mekanlarında kurulan iskeleler veya yüksekte yapılan çalışmalar yağışlarda tatil edilirken önceden bilinemeyen hava durumu nedeniyle risk taşıyor. Bahsedilen nedenlerin hepsi ele alındığında önceden hava durumu tagmini yapmak, konu hakkında en doğruya yakın bilgileri edinmek gerekiyor.

Akıllı telefonlara yüklenebilecek uygulamaları geliştiren yazılımcılar da ilgi duyulan konular hakkında ürünler geliştirip bunları mobil platformların online marketlerine sunmaktalar. Özellikle Android sistemi için söyleyebileceğimiz yazılımları Google Play Store’dan rahatlıkla indirebilirsiniz. Açık bir yapısı olması ve geniş kullanıcı kitlesine sahip olmasından kaynaklı üreticilerin de kişilerin de tercihi oluyor.

Android’deki En İyi Hava Durumu Tahmin Uygulamaları

Hava durumu uygulamaları arasından en popülerlerini listeleyerek en doğru tahinlere ulaşmanızı sağlıyoruz. Birçok alternatifin bulunması kararsız kalabilmeniz ve geç veya az da olsa yanlış bilgilere ulaşmanıza neden olabilir. Eğer herkesin kullandığı ve Meteoroloji’nin yaptığı güncel tahminleri öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki uygulamalardan birini tercih edebilirsiniz.

swackett

swackett

İmaj günümüz dünyasında artık her şey. Bu nedenle ne giydiğiniz, ne kadar uyumlu ve renk kombinleri yaptığınız dış görünüşünü önemli bölümünü oluşturuyor. Ancak havayı devre dışı bırakarak bunu gerçekleştiremezsiniz. O yüzden havanın bugünkü haline göre sizlere nasıl giyinmeniz hakkında yardımcı uygulamaya bakmanız gerekiyor. Swackett ile yağmurlu bir güne tişörtle veya sıcak bir havaya montla çıkmayacaksınız.

[appbox googleplay com.aglogic.swackett]

accuweather

AccuWeather

İnternetin en ünlü ve eski platformlarından Yahoo, bünyesinde pek çok hizmeti sunuyor. Bunlardan birisi de hava durumu. Mobil cihazlar için hazırlanan versiyonuna widget desteğini de ekledi. Arayüzündeki renkli tasarımlar telefonunuza can katacakken anlık hava durumu bilgisi alabileceksiniz. Sadece yağışı değiş sıcaklığı, rüzgar haritası, gün batım ve doğum hakkında da en net bilgilere ulaşacaksınız.

[appbox googleplay com.accuweather.android]

weatherbug

WeatherBug

İçeriklerine eklediği hava bilgilerini kendisi bulan spesifik tahmin uygulamlarının başında geliyor. Şehir veya ilçe değil mahallelerdeki sıcaklıklar hakkında bile verileri sunabilecek kapasitedeki WeatherBug sadece yarın veya bulunduğunuz hafta için değil önünüzdeki 10 günü açıklıyor.

[appbox googleplay com.aws.android]

En iyi hava uygulamaları arasından seçtiklerimiz yukarıda yer alıyor. Birkaçını akıllı telefonunuza yüklemeniz halinde kıyaslama ve eşleme yaparak aşağı yukarı net sonucu alacaksınız. Yine de cihazında donma ve benzeri problemler yaşayanlar için bir tanesi de seçilebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz