Bunlar, fotoğrafçılığınızı geliştirecek Android için en iyi kamera uygulamaları. Sahip olduğun en iyi kamera, genellikle cebindeki kameradır . Android telefonların çoğu oldukça yetenekli bir kamera uygulamasıyla birlikte gelirken, bu Android kamera uygulamaları daha fazla seçenek ve daha iyi sonuçlar sunar .

Google’ın da Pixel 3 XL’deki tek kameralı sistemiyle gördüğümüz gibi kamera yazılımı da savaşın yarısı değil . İyi bir kamera uygulaması edinmek, yeni özellikler, farklı çekim modları, GIF’ler ve hatta kompozisyon kaplamaları ekleyebilir. Avantajları gördün mü?

Daha fazla özellik, profesyonel mod , ekstra filtreler ya da başka bir şey denemek istiyorsanız, yeni bir kamera uygulaması başlamak için harika bir yerdir. Bunlar bizim favorilerimizden bazıları ve onların neler sunabileceği. 2019 yılında fotoğrafçılık becerilerinizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olmak.

Android için En İyi Kamera Uygulamaları

Galaxy S9 + veya LG V40 gibi yeni bir telefonunuz varsa, zaten yetenekli bir kameranız ve mükemmel bir yazılımınız var. Ancak, bunlardan bazıları, duruma bağlı olarak kullanımınıza hala fayda sağlayabilir. Daha sonra, eski telefonları olan kişiler, 3. parti bir uygulamayı denemekten gerçekten yararlanabilir.

Her kamera uygulamasının farklı güçlü yönleri veya özellikleri olduğundan listemiz belirli bir düzende değildir. Bunlar üzerinde birkaç dolar harcayarak dikkate almaya değer Android kamera uygulaması değiştirmeleridir.

Kamera Zoom FX

Birincisi, Google Play Store’da birkaç yıldan fazla kullanılabilecek ve burada birçok hayranı olan Camera Zoom FX. Zoom FX, basit bir kamera deneyimi ve aynı anda daha ciddi şeyler isteyenler için mükemmeldir. Temiz bir arayüze, hoş kontrollere ve büyük bir deklanşöre sahiptir.

Camera Zoom FX ile tipik filtrelerinizi, HDR seçeneklerini ve çoklu fotoğraf modlarını elde edersiniz. Daha sonra, daha deneyimli kullanıcılar ISO, enstantane hızı, pozlama seviyeleri ve diğer küçük ayarlamalar gibi manuel kontrollerin keyfini çıkaracaklar. Bu uygulama çoğundan daha fazla özelliğe sahiptir ve pro sürümünde sadece 3.49 $ karşılığında daha fazla kilidini açabilirsiniz.

İndir – Kamera Zoom FX

Google Kamera

Elbette, topluluğumuza Google’ın Kamera uygulamasını dahil etmek zorunda kaldık. Sadece Google’dan geldiği için değil, aynı zamanda oldukça yetenekli ve güçlü bir kamera uygulaması olduğu için. Piyasadaki en yüksek puan alan akıllı telefon olan Pixel 3 XL’in kullandığı şey.

Google Kamera, serpiştirilmiş bazı hoş özelliklerle birlikte son derece temiz ve basit bir deneyim sunar. Bunlar arasında lens bulanıklaştırma modu, yavaş hareket (desteklenen cihazlarda), fotoğraf küreleri, video sabitleme, Gece Görüşü ve otomatik HDR bulunur. Bu uygulama, Pixel 3 single kameranın Apple ve diğer üreticilerin iki veya hatta üçlü kameralara ihtiyaç duydukları şeyi yapmasını sağlar.

Ancak, yalnızca belirli cihazlar her şeyden yararlanabilir ve eğer cihazınız çok eskiyse ve Android 7.1.1 Nougat’tan daha eski bir yazılımı kullanıyorsa, Google Kamera’dan yararlanmayacaktır. Ancak, özellikler için hala iyi bir uygulama ve herkes deneyerek faydalanabilir.

İndir – Google Kamera

Kamera fv-5

Bu tam manuel DSLR tipi kontrolleri olan bir kamera arıyorsanız, bu bizim ilk önerimiz. Kamera FV-5 oldukça güçlü ve neredeyse çok fazla seçeneğe sahip. Temel olarak, bu uygulamanın Pro sürümü için 3 $ ödemeden önce ne yaptığınızı bilmek isteyeceksiniz.

Ücretsiz sürümü atlayın ve 3.95 $ karşılığında FV-5 Pro’ya gidin ve tüm avantajlardan yararlanın. Manuel kontrollerin tamamını ve RAW’ta çekim yapabileceksiniz. Ardından, tam otomatik pozlama basamaklama, kompozisyon ızgaraları, pozlama kontrolleri, ISO seviyeleri, timelapse, patlama modu ve diğer seçenekleri kullanın. Evet, her şeyi biraz yapabilir ya da kaliteli bir otomatik modla basit tutabilirsiniz.

İndir – Kamera FV-5

Cymera

Herkes harika özçekimler yapmak ister, değil mi? Cymera, selfie oyununuzu geliştirmek için binlerce filtre, çıkartma, kolaj, çerçeve ve diğer efektler sunar. 2017-18 arasındaki özçekim ve portre modu için mükemmeldir.

İnsanların Cymera’yı indirmesinin en büyük nedeni, Samsung akıllı telefonlarındaki popüler efektlere benzer bir şekilde cilt tonunu anında değiştiren Güzellik modudur. İpeksi pürüzsüz cilde sahip olmanızı sağlar. Ayrıca bir köstebek ekleyebilir, benleri veya çilleri kaldırabilir veya yüzünüzdeki ve vücudunuzdaki kırmızı izleri kaldırabilirsiniz.

İndir – Cymera

Camera mx

Muhtemelen en iyilerden biri olan son derece popüler bir kamera Camera MX. Android için temel bir bas ve çek kamera uygulaması, ancak daha sonra birçok ekstra özelliğe sahipler. Hızlandırılmış fotoğraflar veya videolar çekin, GIF’ler paylaşın ve oluşturun, filtreler ekleyin (canlı filtreler) ve çok daha fazlası.

Yerleşik fotoğraf düzenleyiciden, GIF’ler ve filtrelerden hoşlanıyoruz. Her şeyden biraz fazlasını yapan oldukça iyi tasarlanmış hepsi bir arada kamera uygulaması. Camera MX, Google Play Store’daki en yüksek puan alan seçeneklerden biridir.

İndir – Camera MX

Open Camera

Ayrıca profesyonel fotoğrafçı olan veya çoğundan daha fazla özelliğe ihtiyaç duyanlar için Open camera’yi öneririz. Aslında, güzel özellik tamamlandı, ücretsiz ve hatta mükemmel fotoğraflar çekmek için uzaktan kumanda erişimine ihtiyaç duyanlar için uzak bir uygulamaya bile sahip.

Açık kamera size birkaç kamera dışında, diğer kameraların gelişmiş kontrollerinin çoğunu verir. Bunlara manuel mod, pozlama ve parantez, zamanlayıcılar, ekran modları, renk efektleri, beyaz dengesi, ISO ve hatta bazı durumlarda harici mikrofonlar dahildir.

Adından da anlaşılacağı gibi, tamamen açık kaynak. Bu nedenle, çeşitli özelliklere sahip diğer sürümler Github’da veya diğer popüler sitelerde bulunabilir. Bugün bir deneyin.

İndir – Open Camera

DSLR Kamera Pro

Pro-seviye DSLR kontrolleri arıyorsanız, adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama mükemmel. En sevdiğimiz özelliklerden biri de iki aşamalı deklanşör kontrolleri. Odaklamak için basın ve fotoğrafı çekmek için bırakın. Neye, ne zaman odaklandığınıza ve nereye odaklandığınız konusunda size ekstra kontrol vermek En iyi atış için oldukça güçlü ve çok yararlı.

Yine de en iyi yanı, hemen hemen her seçenek veya ayarın (ve çok şey var) sadece bir tık ötede olmasıdır. Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, her şey bir basit ve kolay yer bulmak ve kullanmak.

Bu kameranın tüm özelliklerini açıklamak yerine, sizi kendiniz görmeniz için Play Store’a yönlendireceğiz.

İndir – DSLR Kamera Pro

Footej Camera

Bir yeni akıllı telefon kamera deneyimini düşündüğümde, Footej’i düşünüyorum. Bu uygulama, güzel ama basit bir kullanıcı arayüzü, kolay kontroller ve birçok seçenek var. Ve yeni başlayanlar için harika olsa da, daha gelişmiş bir insan için, hatta daha iyi fotoğraflar çekmek isteyen bir profesyonel için fazlasıyla yeterlidir.

Ana özelliği, telefonunuz destekliyorsa RAW fotoğraflar. Ardından, pozlama ve ISO kontrollerinin tadını çıkarın, tam manuel mod, GIF, histogram, ağır çekim video kaydı ve daha fazlasını çekebilirsiniz. Footej’in en büyük avantajlarından biri de Google’ın en yeni Camera2 API’lerini daha yeni cihazlarda en iyi şekilde kullanmak için kullanmasıdır. Footej Kamera Galerisi’ni de beğeneceksiniz.

İndir – Footej Kamera

Manuel Camera

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama Android akıllı telefonlarda veya tabletlerde tamamen özelleştirilebilir manuel kontrolleri ile ilgili. Aslında, Google Play Store’daki herhangi bir kamera uygulaması için en manuel kontrolleri sağlamak üzere Android Lollipop’un en son Camera2 API’sinden tam anlamıyla yararlanır. Bu her şeyi biraz yapar.

Telefonunuz bir tür manuel kontrol veya manuel modda olduğu ve Android Lollipop veya daha yeni bir sürümü çalıştığı sürece, bu uygulama sizin için mükemmeldir. Manuel enstantane hızı, netleme mesafesi, ISO, beyaz dengesi, pozlama kompozisyonları ve diğer birkaç şey üzerinde kontrolü ele alın.

Ayrıca GRID hatları, Geo etiketleme, RAW desteği ve genel olarak delicesine hızlı bir kamera deneyimi yaşayacaksınız.

İndir – Manuel Kamera

ProShot

Son fakat en az değil bizim favorilerimizden biri, ProShot kamera. Bu bir zamanlar popüler olan Windows Phone kamera uygulaması birkaç yıl önce Android’e geldi ve bu ferahlatıcı bir tempo değişikliği. Android için çoğu kamera uygulaması aynı görünse, hissetse ve aynı şekilde çalışsa da, ProShot tamamen farklıdır. Görünüşe göre, kontrollerle etkileşime girme, ISO seviyelerini değiştirme, ızgara çizgileri ekleme vb.

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, tüm kontroller çok temiz ve basittir. Renk düzeninden belirgin düğmelere ve farklı modlara. Başka hiçbir şeye benzemez ve iyi bir şekilde.

Tam özellikli kamera uygulamaları söz konusu olduğunda, ProShot en iyisidir. Ve 3,99 $ maliyeti olsa da, her kuruşa değer ve fotoğraf çekebiliyor ve ayarları değiştirebiliyorsunuz. Dürüst olmak gerekirse, ProShot kamera, yılın en sevdiğimiz Android kamera uygulamalarından biridir.

İndir – ProShot Kamera

Son düşünceler

Bunlar Android için favori kamera uygulamalarımızdan bazıları. Herhangi bir sosyal kelebek için en iyi özellikleri, RAW desteğini, manuel kontrolleri veya tonlarca güzellik modunu ve filtreleri sunar. Herkes için bir şeyimiz var.

Yalnızca onur kırıcı olmayan fotoğraf çekmek istiyorsanız, birkaç onursal VSCO Kamera, Profesyonel Çekim, Daha İyi Bir Kamera, Google Karton Kamera veya Basit Kamera’ya gider . Listemizden bir tanesini bulun ve telefonunuzda daha iyi fotoğraflar çekmenin tadını çıkarın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz