Gündelik yaşamımızdaki boş vakitleri eğlenceli şekilde geçirmek herkesin isteği. Özellikle yoğun iş hayatındaki stresi azaltabilmek için mesai saatlerinin bitişinde kafa dağıtmak amacı ile aktiviteler yapılıyor. Yine yıllık izinlerinde ve hafta sonlarında geziler, etkinlikler yapılmakta. Kimi insanlar bu tarz sosyalleşebilecekleri veya kafa dinleyebilecekleri şeyler yaparken kimileriyse yakın arkadaşları ile birlikte beraber yapabilecekleri şeyler aramaktalar. Her ne kadar sözünü ettiğimiz durum için çokça alterantif bulunsa da aynı şeylerden sıkılmak da mümkün. Bu nedenle sürekli olarak eğlence konusunda bir arayış var. Elbette talebin yoğun olduğu sektörlerde insanların eğlenmesini sağlayacak çeşitli aktiviteleri bulmanın getirilerini göz önünde tutan merkezler her daim yeniliğe açık olmalılar. Evde, cafede veya dışarıda insanlar arkadaşları ile birlikte spor, sanat konularındaki etkinliklere katılsalar da beraber oyun oynamak isteyenlerin sayısı da azınmayacak derecede yüksek. Saatlerce oynanabilen kart oyunları, masa oyunları en çok tercih edilen oyun türlerinden.

Teknolojinin ve bilişim yakaladığı noktadan dolayı ister istemez her türlü işlev sanal aleme taşınıyor. Kimi zaman gerektiğinden kimi zaman da keyfe bağlı olarak geliştiriciler ürün pörtföyünü geniş tutmak adına bu işlemi gerçekleştiriyor. Kullanıcılar tarafından da ilgi görmesinin en büyük nedenleri arasında gündelik yaşamda halletmemizin uzun vakitler alması. Artık modern çağda zamanın ne kadar önemli olduğunu sanıyoruz ki söylemeye gerek yok. Neticede elimizdeki telefonlar sayesinde bile bankacılıktan, detaylı matematiksel hesaplamalara dek geniş hizmet seçeneklerine sahibiz. Keza eğlenmek, bir şey öğrenmek istediğimizde de yine çabalarımıza cevap veren bir yapı önümüzde duruyor. Elbette şık tasarımları, estetik görünüşleri bizlere edinebileceğimiz bir aksesuar haline de dönüşüyor. Performans seviyesi, geniş kapasitesi içerisine eklenen uygulamalar ortaya günümüzün en iyi satış sayılarına ulaşan ürünün çıkarıyor. Kişiler çoğu zaman bu denli yoğun kullandıkları akıllı telefonu eğlence aracı olarak da kullanmaktan geri durmuyor.

Android’deki En İyi Kart Oyunları

Konu akıllı telefonlar olduğunda yine işletim sistemlerinden de bahsetmek lazım. Zira akıllı telefonlar üçüncü parti programlar tarafından desteklenerek hareket alanı genişletilen bir ürün. Bu şekilde çeşitli problemler aşılırken aynı zamanda kişiselleştirme, eğlence araçları gibi birçok işlevi uygulama adını verdiğimiz yazılımlar ortaya çıkarıyor. Yazılımların da kullanılacakları işletim sistemlerine uyumlu olması gerek. Aksi taktirde uygulamala, oyun çalışma ve sonunda negatif bir durum yaşanır. Android mobil işletim sistemi de alanında ipi göğüslüyor diyebiliriz. Geniş kullanıcı kitlesi ve üretici sayısı nedeniyle uygulamaların da yoğun olduğu bir alan. Bizler de bu yazımızda size keyifle oynayabileceğiniz kart oyunları arasından muhtelif tavisyelerde bulunacağız.

ascension

Ascension

Kart oyunlarının arasında fantezi kart türüne ilgi duyanlar Ascension deneyebilirler. Ne kadar farklı ve çok sayıda kartınız varsa diğer oyuncularla yapacağınız düellolarda o kadar güçlü olacaksınız.

[appbox googleplay com.playdekgames.android.Ascension]

kart-savaslari-kralligi

Kart Savaşları Krallığı

Adventure Time isimli çizgi filminin oyun versiyonu da Android platformu için yayımlanmış durumda. Google Play Store üzerinden edinebilirsiniz.

[appbox googleplay com.turner.cardwars2]

clash-royale

Clash Royale

Şu sıralar yükselişe geçen ve çevrenizde oynandığını çokça gördüğünüz Clash Royale de kart oyununa ilgi duyanların beğendikleri bir uygulama.

[appbox googleplay com.supercell.clashroyale]

exploding-kittens

Exploding Kittens

Yeni çıkan oyunlara bakanlar kendi çapında pozitif bir geri dönüşler alan Exploding Kittens’i deneyebilir.

[appbox googleplay com.explodingkittens.projectbombsquad]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz