Eğlenceli aktiviteler başta çocuklar olmak üzere günün stresini atmak adına yetişkinlerin de tercihi oluyor. İnsanlar izin günlerinde ve mesai sonların çoğunlukla sıkıntılardan uzaklaşmak ve daha pozitif hissiyata ulaşmak için dinlendirici, eğlendirici etkleşimlerde bulunmak istiyor. Birçok alternatifin bulunduğu bu alanda devreye kişisel zevkler giriyor. Kimisi uzun yolculuklar, tatiller yapmayı severken kimileri de oyun dünyasına dalıyor. Yıllar öncesinde başlayan konsol oyunları ve devamında bilgisayar kavramının hayatımızı karışması bizlere yüksek kalitede oyun deneyimini sundu. Hal böyle olunca üst segment cihazlar üretildi ve satın alınarak grafik seviyeleri üst düzey, senaryoları bakımından oldukça tatmin edici ürünler, yazılımlar çıktı. Ancak her ne kadar yeni dönemlerde çıkan oyunlar teknik açıdan mükemmele yakın olsa da çoğu insan geçmişinde oynadığı oyunları daha çok seviyor. Zira çocukluk dönemlerini hatırlatmaları bir yana dönemin en iyisi olduğundan hala da en iyi hissiyatı bunların vereceği bilinçaltı oluşmuş. Özellikle SEGA firmasının çıkardığı oyunlar belirli yaş arasındaki çocukların favorisi olmuştu.

Konsol oyunlarının gelişmiş halleri şimdilerde PlayStation ile oynanabilirken ister istemez eskideki tadı vermiyor. Modern çağın en büyük pazarlama ürünlerinden akıllı telefon ise gerek imajı gerekse içerisinde barındırdığı özellikler bakımından her türlü talebi karşılayabiliyor. Şimdilerde günlük yaşamda halletmeyi umduğunuz tüm işlemleri birkaç tıkla halledebilirken eğlenceli vakitler de geçirebiliyorsunuz. Çünkü kullanıcılara hitaben hazırlanan, düzenlenen bu yapı içerisinde 3. kişilerin de söz hakkı var. İşletim sisteminize uygun uygulama marketine giriş yaptığınızda isteğinize, keyfinize göre onlarca opsiyonla karşılaşmak mümkün. Kurumsal firmaların ürettiği ürünlerin yanı sıra bireysel ve çok da profesyonel olmayan grupların imalatlarını da bulabilirsiniz. Bunlar daha fazla spesifik isteklere yönelik olsa da genel manada baktığımız zaman oyundan tutun da antivirüse dek geniş pörtföyde yazılım bulabilirsiniz.

Android’deki En İyi Konsol Oyunları

Akıllı telefon sahipleri ellerindeki cihazlarda nostalji havası yaratabilmek adına pek çok kişiselleştirmeyi uygulayabilirken oyun konusunda da imkana sahipler. SEGA’ın çıkardığı oyunların Android telefonlara yüklenebilir versiyonları bir süredir Google Play Store’da yer alıyor. Bizler de bunların arasından sevebileceklerinizi listeleyerek içeriğimize ekledik. Aralarından beğendiklerinizi ve geçmişte oynadığınız uygulamaları açıklamalarının altınd bulunan Play Store ile entegre çalışan bölmeden indirebilirsiniz. Kontrol tuşlarından grafiklerine dek eski hallerine benzetilen oyunlar sizi çocukluğunuza götürecek.

sonic

Sonic the Hedgehog

Çizgi filmi de oyunu da çok kişi tarafından sevilen Sonic’in Android akıllı telefonlara yüklenebilir versiyonu ücretsiz şekilde indirilebiliyor.

[appbox googleplay com.sega.sonic1px]

comix-zone

Comix Zone

Çizgi roman dünyasının temel taşlarından Comix Zone’da kahramanımızın sahip olduğu çeşitli saldırı yeteneklerini kullanıp düşmalara korku salacaksınız.

[appbox googleplay com.sega.comixzone]

kid-chameleon

Kid Chameleon

Maden toplayarak bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz ancak karşınıza çıkan yeşil yaratıklara karşı da boyun eğmemeniz gerekiyor.

[appbox googleplay com.sega.kidcham]

phantasy-star-ii

Phantasy Star II

Nostaljik oyunlarını iyiden iyiye duyuran SEGA tarafından uzun süredir beklenen Phantasy Star da kullanıma sunuldu.

[appbox googleplay com.sega.PhantasyStarII]

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz