Masa oyunları adı verilen ve uzun yıllardır hayatımızda yer edinen muhtelif eğlence amaçlı aktiviteler bulunmakta. Özellikle dost, arkadaş ortamlarında boş vakitlerin beraber bir şekilde eğlenceli geçirilmesi istendiğinde bunlardan birisine başvuruluyor. Köklü geçmişe sahip olmasından dolayı da toplumun genelinin vakıf olduğu türler. Kağıttan damaya, tavlaya, okey dek geniş seçeneklerin bulunduğu masa oyunları içerisinde keyfinize, zevkinize en uygun olanı seçerek arkadaşlarınızla eğlenmeye başlayabilirsiniz.

Teknolojinin geldiği noktayı göz önünde bulundurduğumuzda artık günlük ihtiyaçlarımızın hepsinin akıllı cihazlara içerisine entegre edildiğini söylemek mümkün. Eskiden masüstü ve dizüstü bilgisayarlar moda olduğunda çeşitli programlarım yardımı ile de özellikle iş hayatımızdaki problemlere çözüm bulabiliyorduk. Ancak sürekli gelişim halindeki teknoloji insanlara yeni hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Kişilerin de kendi spesifik istekleri, talepleri bu sektörün her zaman dinamik kalmasını sağlamakta. Artık mobilize halde fonksiyonların gerçekleştirilmesi, eğlenceli dakikaların yaşanabilmesi beklenmekte. Zira saatler boyunca bilgisayar başında sandelyeye bağlı kalmak isanları çok cezbeden bir durum değil. Başta piyasanın dev şirketleri olmak üzere tüm geliştiriciler zamanla değişen bu duruma çözüm bulabilmek amacı ile akıllı telefon adını verdiğimiz cihazi marketlere koydular. Aynı bilgisayarlardakine benzer şekilde içerisinde işletim sistemi barındırıldığından bilgisayar kalitesine yakın performans verebiliyor ve yine dışarıdan alınan destelerle hareket alanı genişletilebiliyor.

Konu teknoloji, akıllı telefonlar, uygulamalar, oyunlar olunca elbette işletim sistemi modellerinden de bahsetmek gerekiyor. Çünkü 3. parti programlar adını verdiğimiz bu ekstra programların yüklenebileceği platformlar izin verdikleri taktirde çalıştırılabiliyor. Uygunluğu bulunmayan bir versiyonu örneğin Android telefonunuza yüklediğiniz taktirde yazılımı çalıştıramazsınız, daha kötüsü virüs vesaire bulunan bir şeyse telefona zarar dahi verebilirsiniz.

Android’deki En İyi Okey Oyunları

İşletim sistemi platformları arasında da en dikkat çeken ve kullanıcı sayısı bakımından öne çıkan ise Android mobil işletim sistemi. Geniş kullanıcı kitlesine sahip olmasını sağlayan pek çok parametre bulunmakta. Ancak ilk göze çarpanlara baktığımızda bunlar açık yazılım olması nedeniyle birçok imalatçının kullanabilmesi, cihazlarına engtegre edebilmesi. Bir diğeri ise öncekiyle bağlantılı olarak birçok telefon imalatçısının kullanması Android’li telefon sayısının artmasına segmentlerin çoğalmasına ve her bütçeye uygun modelin varlığına sebebiyet veriyor. Hal böyle olunca da ister istemez yüksek sayılarda ürün ve müşteri durumu gerçekleşiyor. Biz de bu yazımızda Androidli akıllı telefonlarda oynanabilecek okey oyunları arasından en iyi olanlarını seçip listeledik.

okey

Okey

Türk insanın severen oynadığı okeyi bir de sanal dünyadan denemek isteyenler için ilk önerimiz.

[appbox googleplay com.ahoygames.okey]

internetsiz-okey

İnternetsiz Okey

Çevrimiçi olmadan okeyin keyfini çıkarmak isteyenlere sunabileceğimiz uygulama.

[appbox googleplay com.sngict.okey]

okey-plus

Okey Plus

Önce Facebook’ta oynanmaya başlayan Plus, şimdi de Android platformunda.

[appbox googleplay net.peakgames.OkeyPlus]

canak-okey-plus

Çanak Okey Plus

Çanak okey severler yine önce kendilerini Facebok dünyasında gösterirken şimdi Google Play Store’dan da sevdiklerini oyunu indirebilecekler.

[appbox googleplay net.peakgames.mobile.canakokey.android]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz