Milyonlarca kişinin randevularını yönetmesi, doğum günlerini ve özel günlerini hatırlaması için yardımcı bir uygulamaya ihtiyaç duyabiliyoruz. Çünkü tüm bu hatırlanması olan şeyleri hafızamıza dahil etmek kolay değildir. Bu bakımdan Play Store‘da kullanılan Android takvim uygulamalarını sizler için derledik.

Listemizin başında Google Takvim uygulamasıyla giriş yaptık ve sizlere olabildiğince popüler ve kullanışlı uygulamaları tanıtmaya çalıştık.

1. Google Takvim

Ücretsiz takvim uygulamalarının şimdiye kadar en çok kullanılanı Google’ın Google Takvim uygulaması oluyor. Bu arada bu uygulama birçok Android telefonda önceden kurulu bir şekilde gelmekte. Google’ın takvim uygulaması geçtiğimiz yıllarda tasarım konusunda yenilendi ve uygulama artık daha fazla özellik sunuyor.

2. Business Calendar

Uygulama ismine bakıp çok pahalı veya bize göre değil demeyin. Öğrencilerin de kullandığı uygulama ofis çalışanlarına kadar geniş bir yelpazeye sahip. Gün, hafta ve ay görünümleri sunan uygulama açılır menü değilde, kaydırma olarak işlem sunuyor. Bunla beraber Android Takvim uygulaması sekronizasyon da kullanmakta. Google Takvim ve Exchange gibi birçok takvim uygulamasıyla sekronize edebilme özelliğine sahip. (Ücretsiz ve  premium versiyon)

3. ZenDay

ZenDay ise takvim uygulaması olarak gelirken, yapılacaklar listesine de sahip. Dikkat çeken özelliği ise 3D zaman çizelgesi oluyor. Eğer isterseniz ZenDay sizin için her gün otomatik doldurma işlemi sağlayabiliyor. Sizin ne kadar boş zamanınız olduğunu ve ne zaman bittiğini söylemelisiniz.

İndir: ZenDay

4. Jorte

Jorte ise ücretsiz takvim uygulamaları arasında en popüleri olarak bilinir. Takvimlerini web ortamından anlık olarak yönetebilmenizi sağlayan bu uygulama rakiplerinize göre daha fazla dikkat çekmekte. En fazla tercih edilme sebebi ise temaları, arkaplan seçenekleri ve widget boyutlarını ayarlayabiliyor olmanız oluyor.

İndir: Jorte

5. aCalendar

Android kullanıcıları için Jorte benzeri ve daha fazla seçenek sunan ama daha kolay gezinme ortamı sağlayan aCalendar bir başka popüler uygulamadır. Kullanıcıların daha basit bir şekilde işlerini halledebilmesi ve aylık, günlük ve haftalık ve aylık görünüm sunan küçük aylık takvim uygulaması olarak geliyor. Ancak Google Takvim kadar basit olmadığını belirtelim.

İndir: aCalendar

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz