Tek bir telefonda iki SIM’in olması, çalışmayı ve oynatmayı dengelemenize yardımcı olur, ancak çift SIM telefonlar İngiltere’de oldukça nadirdir. 2019’un en iyi çift SIM telefonunu tamamladık

Satın alabileceğiniz en iyi çift SIM telefon nedir?

 • OnePlus 7 Pro
 • Honor view 20
 • Xiaomi Mi 9
 • Xiaomi Mi Mix 3
 • Xiaomi Mi 8 Pro
 • Huawei P30
 • Huawei P30 Pro
 • Huawei P30 Lite
 • Vivo Nex
 • Vivo Nex 3
 • Xiaomi Mi 8

Çift SIM akıllı telefonlar, tek bir telefonda iki SIM kullanmanıza izin verir. Çift SIM telefon kullanan çoğu kişi, iş ve kişisel sözleşmeleri için ayrı telefonlar taşımak yerine, iş ve eğlenceyi karıştırmak için kullanışlı olan işlevleri bulur.

İkili SIM telefonlar aynı zamanda iki kişisel sözleşmeyi sürdürmek için de kullanışlıdır, bu sayede biri aramalar ve metinler için iyi bir fiyat sunabilir ve diğeri sınırsız veri sunar. Belki de sık sık yurtdışına seyahat edersiniz ve evdeyken ve ziyaret ettiğiniz ülke için yerel olan başka bir ülke SIM’i taşımak istersiniz.

İkili SIM telefonları İngiltere dışında inanılmaz popülerdir, ancak bazı nedenlerden dolayı İngilizler çift SIM parti dışında kalıyoruz. Bu, Çin pazarının ikili SIM telefon almak için popüler bir çözüm haline gelmesinin bir nedenidir, ancak riskler söz konusudur .

Çift SIM telefonların çoğu Çince olduğundan, en iyi Çin telefonlarına ve en iyi Çin telefonlarına kılavuzlarımızı da kontrol etmek isteyebilirsiniz .

2019’daki en iyi çift SIM’li telefonlara satın alma rehberiniz

Çift SIM telefonlar nasıl çalışır?

İkili SIM telefonlar için alışveriş yaparken dikkatimizi çektiğimiz bir şey, üreticinin var olan işlevsellik hakkında nadiren bilgi sağlamasıdır. İkili SIM işlevselliğinin pratikte nasıl çalıştığını, her iki SIM’in de 4G’yi destekleyip desteklemediğini veya hatta hangi boyutta SIM kartları kabul ettiğini size söylemez.

Asla kabul edemezsiniz: Bu bilgiyi bulmak için üreticiyle iletişime geçmeniz veya teknik tabloları, incelemeleri veya forumları kontrol etmeniz gerekir.

Test ettiğimiz tüm çift SIM telefonlarda, her iki SIM de her zaman beklemededir (çift beklemeli telefonlar olarak bilinir), ancak aynı anda yalnızca bir SIM kullanabilirsiniz. Bu, SIM’in herhangi bir zamanda bir aramayı veya metni kabul edebilir; aralarında aktif olarak geçiş yapmanıza veya telefonu yeniden başlatmanıza gerek kalmaz.

Ancak, bir arama diğerinde etkin iken bir numarayı ararsanız, kulağınızı çalmaya başlamaz veya ilk arayanı beklemeye alma seçeneği sunar – arama başarılı olmaz.

İkili Bekleme ve İkili Aktif arasındaki fark nedir?

İkili aktif SIM telefonlar iki modem kullanır ve aynı anda iki numaradan da arama almanıza izin verir.

Arama yapmak veya metin göndermek isteyen sizseniz, Android, sesli aramalar, görüntülü aramalar, mesajlar ve mobil veriler için hangi SIM’in kullanılacağını belirlemenizi sağlayan standart bir SIM Yönetimi menüsüne sahiptir. Bu görevlerin her biri için belirli bir SIM belirtebilir veya ayarı Her zaman sor seçeneğinde bırakabilirsiniz.

Veri bağlantısı, çift SIM telefonlara gelince, çok fazla kafa karışıklığı gibi görünen yer. Bazı çift SIM telefonlardaki her iki SIM yuvası 3G veya 4G bağlantılarını destekleyebilse de, bir seferde yalnızca bir SIM’de 4G kullanabilirsiniz.

Çağrılar ve metinlerden farklı olarak, veri bağlantısı her iki SIM’de de bekleme modunda olamaz: istendiğinde hangisini kullanmak istediğinizi belirtmek zorundasınız.

Varsayılan olarak, bir SIM üzerindeki veri bağlantısını kullanırken ve bir telefon görüşmesi diğerine geldiğinde, ilk önce veri bağlantısını duraklatır.

Çift SIM telefon kullanırken diğer bir sorun da kişilerinizin saklandığı yerdir. Varsayılan olarak, her iki SIM karttaki kişilerin telefon rehberinde kayıtlı olduğunu bulduk.

Kişileri yalnızca bir SIM’den görmek isterseniz, üç nokta simgesine (Rehber uygulaması içinde) dokunun ve ‘Görüntülemek için Rehber’i seçin. Daha sonra Tüm kişiler, Gmail kişileri, telefon rehberi veya iki SIM’inizden birini seçebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz