Girdiğiniz bir ortamda ya da arabada giderken çalan bir şarkıyı çok beğendiyseniz ve adını bilmiyorsanız o şarkıyı bulmak biraz zor olabilir. Bizde size mobil13 ailesi olarak en iyi şarkı bulma uygulamalarını derledik.

Shazam - Music Discovery, Charts & Song Lyrics

1. Shazam
Android ve İOS için farklı versiyonlara sahip olan bu uygulama çalan müziği dinlettiğinizde 5-6 saniyede dinlettiğiniz şarkının adı kolayca buluyor. Şarkının kimin olduğunu söylemesinin yanı sıra youtube ve satın alma linklerini de bizlere sunuyor.

Identify songs and play music with the SoundHound app

2. SoundHound
Dilinize takılan bir şarkıyı uğultusundan bile bulan bu uygulama shazam’ın aksine müzik videolarını oynatan bir uygulamadır. Uygulamada şarkı sözlerini görebilir, Spotify’a bağlanabilir ve Google Play’de şarkı satın alabilirsiniz. Hatırlatmak isteriz ki web tabanlı bir uygulamadır.

Musixmatch (@Musixmatch) | Twitter

3. MusixMatch
Bu uygulama diğer bahsettiğimiz uygulamalardan bir tık farklı. Bu uygulama tamamen şarkı sözleri sunmaya ve şarkıları tanımaya odaklanmasıyla bağlantılı. Uygulamamız tüm dünyadaki bütün parçaların sözlerini arka planda çalan müzik eşliğinde gösterirken aynı zamanda sözlerin çevrilmiş halini de kullanıcılarına sunuyor ancak her dilde çevrilmiş şarkı şu anda mevcut değil.

Google Assistant gets 'Tell Me a Story' feature on Android and iOS -  SlashGear

4. Google Assistant
Google’ın Now Playing adlı Google şirket içi müzik tanıma özelliği olan bu uygulamayı kullanmak için, Google Asistan’ı açın veya “Ok Google” yazısına tıklayın. Bu uygulama aslında basit bir şarkı tanımlayıcısı olarak kullanılmaktadır.

Music Recognition - Apps on Google Play

5. BeatFind
Oldukça basit ve iyi bir tasarım arayüzüne sahip olan bu uygulama, müzik aramaktan ziyade, müzikle senkronize olan akıllı telefon fenerini kullanarak yanıp sönen bir flaş ışığı efekti yaratıyor. Ü farklı renk seçeneği ile de görsellerin renklerini dilediğiniz gibi seçmenize de olanak sağlıyor.

MusicID - Apps on Google Play

6. MusiclD
Oldukça minimal bir yapıya sahip olan bu uygulama müzik tanıma ve film müziği etiketi sağlayan bir uygulamadır. Uygulama şarkı sözleri ve açılan sekmelerde yorum özelliğine sahiptir. Uygulamanın değişik bir yanı ise, filmler ve TV şovları bilgileri, biyografik veriler vb. gibi her sanatçının ayrıntılı bir profili yer veriyor.

Soly - Song and Lyrics Finder APK 1.4.1 Download for Android – Download Soly  - Song and Lyrics Finder APK Latest Version - APKFab.com

7. Soly
Uygulama sayesinde cihazınızda depolana şarkıları cihazınızdaki depolanan şarkıları da kolaylıkla oynatabilir ve şarkı sözlerine de ulaşabilirsiniz. Soly’nin şarkı tanıması iyi olmasına rağmen diğer uygulamalara nazaran çok fazla reklam vermesiyle kullanıcıları biraz bıktırmış durumda.

Genius.com, Google'ı Şarkı Sözlerini Kopyalamakla Suçladı

8. Genius
Google play store’da popüler olan bu uygulama, düzgün çalışmasa da istediğiniz şarkıyı bulmanıza olanak sağlıyor. Şarkı videolarını oynatan uygulama çevrimdışıyken, şarkı sözlerini görebilmeniz için sözlerini indirmeniz gerektiren bir uygulamadır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz