Hayatımızı büyük bir etkisi altına alan pandemiden dolayı herkes evlerine kapandı ve herkes neredeyse tüm işlerini, toplantılarını evden hallediyor. Evden işlerimizi kolay bir şekilde halletmemizi sağlayan bazı yardımcı teknolojik uygulamalar mevcut. Bu uygulamalardan birisi Zoom uygulaması. Zoom her ne kadar bize yardımcı olsa da bazen bizleri bazı hatalara maruz bırakıyor. Biz size bu yazımızda en sık rastlanan Zoom hataları ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

Zoom nedir? Zoom Meeting nedir? Zoom Video Konferans nasıl kullanılır? Zoom  Meeting kullanım yöntemleri nedir? Online ders nasıl yapılır? Video yayın!  - Haberler

Zoom Bağlanma Hatası Ve Çözümü
İnternet Sorunları
Düzgün bir bağlantı için VPN kullanmadığınızdan emin olun. Aynı zamanda güçlü bir bağlantı kullandığınızdan da emin olun ve bunu sık sık kontrol edin.

Yanlış Bilgiler
Katılmak istediğiniz toplantının passcode’unu ve ID’sini doğru yazdığınızdan emin olun yoksa toplantıya katılamazsınız.

Anti virüs/Güvenlik Duvarı
Kullandığınız bazı anti virüs programları Zoom uygulamasını kullanmanızı engeller. Bunun için gerekli izinler sağlayıp Zoom’u öyle kullanabilirsiniz.

Sürücülerin Güncelliği
Kablolu ya da kablosuz tüm sürücülerin kontrolünü sık sık yapın. Eğer sorun hala devam ediyorsa kullanmakta olduğunuz yazılım bozuk olabilir.

Ekran Paylaşımı Sorunları
Eğer Zoom’da ekran paylaşamıyorsanız, ya internet bağlantınız kötüdür ya da eski bir bilgisayar paylaşıyorsunuz. Eski tip işlemcili bilgisayarlar da bu sorun ne yazık ki sürekli gündeme gelmektedir. Bu yüzden internet bağlantınızı ve işlemcinizi kontrol etmenizi öneririz.

Zoom İndirme Hataları
Uygulamayı indirmekte zorlanıyorsanız indirme kaynağınız düzgün çalışmıyor olabilir. Bu durumda başka sayfaları indirmek için deneyebilirsiniz.

Zoom Başlatma Hatası
Bazen Zoom uygulamasını başlatırken bir takım sorunlarla karşılaşırız ve uygulama başlatılmaz. Bu durumda Zoom’un güncelliğini kontrol ediniz ve en son sürümün yüklü olduğundan emin olunuz.

Zoom Kamera Çalışmıyor Sorunu
Kameralar aynı anda iki programda çalışmaz. Bu yüzden kameranızın tek bir programda çalıştığından ve kabloların doğru takılı olduğundan emin olun.

Zoom Ses Sorunu
Eğer Zoom’da ses gelmiyorsa;
-Mikrofon işaretinin yanındaki ok işaretine tıklayın.
-‘Select a Speaker’ menüsünden doğru hoparlörü / kulaklığı seçin.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz