Türkiye’de en popüler internet fenomenlerinin başında yer alan Enes Batur, bir videosunda yer alan 4 saniyelik görüntüden dolayı davalık olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz haziran ayında çekilen “Enes Batur & Damla Evlilik Gerçek Final” isimli videoda yer alan başkasına ait görüntüde özel hayatın ihlal edilmesi suçundan yargılanıyor.

Hedef kitlesinde daha çok küçük çocukları oturtmuş olan ve eğlenceli videolar çeken Batur geçtiğimiz bir kaç günde ülkemizin gündemine oturmuş durumda. Ankara’da bir üniversitenin videolarıyla alakalı bir araştırma yaptığı ve “endişe verici” olarak yorumlanan Batur bu seferde adli bir olay ile gündeme oturmuş durumda.

Batur’un gerçekleri söyledi konu videonun tam 15:53 ve 15:57 arasındaki 4 saniyelik kısım diyebiliriz. Burada evlilik cüzdanı görünüyor. Bu evlilik cüzdanı üzerinde yer alan fotoğraflar ise Batur’a ait değil. Bu bakımdan 4 saniyelik görüntüden dolayı mahkemelik olduğu ifade edildi.

Batur, konuyla ilgili olarak ifadeye çağrıldı: Suçlamaların tamamını reddetti

Kocacık’ın suç duyurusuyla alakalı çağrılan Batur, adli makamlara verdiği açıklamaların tamamında suçlamaları reddettiğini dile getirdi.

1 ila 3 yıl arasında hapsi isteniyor!

Bu olaylardan dolayı gerekli soruşturmalar devam ederken İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, bu olaylardan dolayı dava açılmasına karar verdi. Sonuçta özel hayatın gizliliği ihlal edilmiş ve bu konudan yargılanacak. Mahkemenin söz konusu videodan dolayı 1-3 yıl hapis cezası verme ihtimali bulunuyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz