Epic Games’in Apple’a açtığı dava, bir sürü tartışmalara yol açtı. Mahkeme ikinci haftasına doğru giderken yaşanılan ‘çıplak muz’ polemiği gündeme düştü. Fortnite’ın muz karakteri Peely yarı çıplak kıyafeti nedeniyle davaya garip bir şekilde konu oldu.

Epic Games'in Apple'a açtığı dava görülmeye başlandı - BBC News Türkçe

Apple’ın avukatı ve Epic Games’in pazarlama direktörü arasında trajikomik bir tartışma söz konusu. Apple avukatlarının mahkemede sürekli Epic Games’i “saldırgan ve cinselleştirilmiş” oyunlar içerdiği gerekçesiyle suçlamasından dolayı da Muz Peely konusu, alışılmadık bir şekilde absürt olarak değerlendirilmekte. Apple avukatı ve Weissinger arasında geçen konuşma ise şu şekilde;

Apple Avukatı: “Burada takım elbise giyen büyük sarı bir muz var mı?”
Weissinger: “Evet, bu Peely.”
Apple Avukatı: “Şu anda federal bir mahkemede olduğumuz için çıplak bir muz yerine takım elbise giyen bir muzun daha iyi olacağını düşündük”.

Söz konusu çıplak bir muzun cinsel obje olarak sergilenmesi, mahkemeyi ikna etmeye yöneltiyor. Bunun üzerine Epic Games Avukatı şu sözlere yer veriyor;

Epic Games Avukatı: “Peely’i takım elbise olmadan göstermenin uygunsuz olduğu konusunda bir ima var. (Bu sırada Peely’nin yarı çıplak fotoğrafı mahkemeye gösteriliyor) Peely’nin kıyafetinde uygunsuz bir şey var mı?”
Weissinger: “Bu sadece bir muz hanımefendi.”

Görünüşe göre Fortnite Muz Adam, Epic V Apple Denemesinde Önemli |  atmhaber.com

Bu davada sadece ‘çıplak muz’ konusu değil, Apple’ın iPhone’larda uygulama içi satışları konusunda tekel olmaya çalışması ele alınacak. Tahminimizce dava birkaç hafta daha sürecek. Gelişmelerden haberdar olmak için bizleri takip etmeyi unutmayınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz