Teknolojik cihazlar arasında en çok tercih edilenler ve pazar payları devamlı yükselen tek ürün akıllı telefon. Çünkü geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olması, bilgisayar dünyasındaki her detayın teker teker mobil versiyonlara bürünmesi fonksiyonel bir yapıya kavuşmasını sağladı. Hal böyle olunca telefon üreticileri şirketlerinin ivmesini arttırmak, kemik kitlesini konsolide etmek, farklı kesimlere de hitap edebilmek amacı ile birçok telefon üretiyor. Her sene yeni amiral gemiler raflarda yerini alırken alternatifler de çoğalıyor. İnsanlar da hangisini satın alacaklarını bilemeyip kararsız kalırlarken firmalar spesifik isteklere göre üretimlerini gerçekleştiriyorlar. Amacınız performans, yükse kapasiteli uygulamalar dosyalar çalıştırmaksa değişik bir cihaz, tasarım, estetik, kamera kaltes ise yine değişik bir cihaz tercih etmeniz gerekiyor. Kısacası genel manada bulunduğumuz yıl içinde bile onlarca opsiyona sahip oluyoruz. Geçmiş yılllarda telefon alanlarsa zamanla gelişen programları, uygulamaları, oyunları yüklemekte çalıştırmakta sıkıntı çekiyor. MB değerleri aşılırken çalıştırıldığında donmalar, kasmalar yaratıyor ve böylece ürünün ömrü de kısalıyor.

Bahsettiğimiz geniş tercih aralığındaki telefonların neredeyse hepsi Android sistemini kullanmakta. Bizler de eski model telefon sahipleri için yüklenebilecek bazı uygulamalara baktık. Özellikle oyunları seven kitlenin performans ve kapasite sıkıntısı çektiğini görüyoruz. Popüler çoğu oyunu oynayamamktan ve cihazlarının yetersizliğinden şikayetçiler. Elbette hepsini oynayamasalar da telefonlarına indirebilecekleri, rahatlıkla çalıştırabilecekleri oyunlar mevcut. Bütçeniz gereği eski telefonlar arasından seçim yaptıysanız veya geçmişte satın almışsanız sizin için hazırladığımız listeye bakabilirsiniz. Burada 5 MB’dan bile daha küçük oyunları göreceksiniz. Yüklediğiniz taktirde ise en iyi özelliklerini aktif ettiğinizde dahi donma falan yaşamayacaksınız.

Android’in Eski Telefonlar İçin Yüklenebilecek Düşük Kapasiteli En İyi Oyunları

Android mobil platformunun uygulama marketi Google Play Store’da dikkat çeken ve popülerleşen yazılımlarını bir araya getirdik. Oyun severlerin ilgi alanlarına göre seçim yapabilecekleri oyunları listemize dahil etmeye çalıştık. Bu nedenle farklı türlerde oyunlar var. Açıklamalarını okuyup dilediğiniz indirebileceğiniz oyunlardan telefona herhangi bir negatif yansıma olmayacağını söyleyebiliriz. Açıklamaların altındaki Google Play ile entegre çalışan kutulardan da yükleme adreslerine ulaşabilirsiniz.

pixel-dungeon

Pixel Dungeon

Şu sıralar pek tercih edilmeyen 2D teknolojisi ile tercih ediliyor. Ancak bu durum kötü oyun olduğunu andırmasın. Çünkü eğlenceli saatler geçirmenizi sağlayacak zorlu ve değişik senaryoya sahipken başarıya ulaşmanız için sık sık ölmeniz gerekecek. İlk seferde zafere giden kişinin çok az olduğu oyunda tecrübe kazandıkça seviyeleri atlayacaksınız.

[appbox googleplay com.watabou.pixeldungeon]

world-citizen-geographiy

World Citizen: Geography Quiz

Eğitici ve öğretici oyunlar bakanlar için de sıralamamızda World Citizen oyunu var. Sorularla ülkeleri ve başkentleri tahmin etmeye çalışırken bayraklara göre de değerlendirmeye alınıyorsunuz. Coğrafik olarak ne kadar bilgili olduğunuzu öğrenmenizi sağlıyor.

[appbox googleplay lammar.flags]

tattoo-tycoon-free

Tattoo Tycoon FREE

Normal yaşamında da dövme tutukunu bir kişi iseniz tam sizin için hazırlanmış bir ürün. Stüdyonuzun döşemelerinden, mobilyalarına, tasarımına dek geniş yelpazede ayarlamalar yaparak dövme imparatorluğunu kurma imkanına sahipsizin.

[appbox googleplay com.hg.tattootycoonfree]

unblock-car

Unblock Car

Popülerleşen sürgülü blok bulmaca türünün sevenleri Unblock Car’ı deneyebilirler. Diğer arabaların yolundan çıakrak ızgara içerisinde krımızı arabayı bulmaya çalışacaksınız.

[appbox googleplay com.ruanshaomin.game]

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. Selamlar, bende bir mobil oyuncuyum ve sitemde kendim kaydettiğim mobil oyun videolarını ve haberleri yayınlıyorum. Mobil 13 sitesi de bu yüzden sıkça takip ettiğim bir site. Bu yüzden yorum yapmak istedim. Sanırım bu yazıyı düşük depolama alanlı telefonlar için yazdınız. Aslında onlardan pek kalmadı ya da kalsa da oyunlar için kullanılmıyor. Telefon fiyatları çok yükseldi ona rağmen bazı şirketler direniyor. Oyun paylaşımlarınız güzel teşekkür ederim. Sık sık yorum yapmaya geleceğim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz