Bu yazımızda fabrika ayarlarının ne işe yaradığı konusunda siz kullanıcılarımıza bilgi vereceğiz. Fabrika ayarları diğer adıyla, sıfırlama işlemi cihazınızda oluşan donma ya da virüs sonucu yapılır. Sadece donma ile alakalı değil aynı zamanda ikinci el satışlarda ya da cihazı servise gönderirken fabrika ayarlarına çevirme işlemi yapılır. Peki fabrika ayarlarına döndürme işlemi nedir?

Fabrika ayarlarına çevirme işlemi cihazınızın ilk gün olduğu halini alması işlemidir. Cihazınızı ilk aldığınız zaman uygulamalar, fotoğraflarınız, belgeleriniz yer almaz ve indirmiş olduğunuz bir uygulamadan kaynaklı olarak cihazınız virüs kapmış olabilir. Virüs kapması sonucu kasmalar yaşanır ya da programlar yanıt vermeyebilir ve bu durum sizin için sinir bozucu bir hal alabilir. Bu sorunu yaşayan kişiler için de fabrika ayarlarına çevirme işlemi devreye girer.

Fabrika ayarlarına çevirdiğiniz zaman cihazınız ilk gün olduğu haline geri döner. İçerisinde yer alan fotoğraflar, rehber, uygulamalar ve veriler sıfırlanır. Bu sıfırlanma sonucu cihazınız temizlenir ve donma, virüs kapma sorunun önüne geçmiş olursunuz. Eğer siz de cihazınızı sıfırlamak istiyorsanız mutlaka bir yedeğini alın.

Ayrıca cihazınızı sıfırlamadan önce şarj seviyenize dikkat edin ve internetinizin Wi-Fi ağına bağlı olmasına dikkat edin. Bu adımlara dikkat ettikten sonra siz de fabrika ayarlarına çevirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Servise gönderirken ya da ikinci el satışlarınızda da bu yolu tercih ederek cihazınızda size ait özel bir şey bırakmamış olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz