Facebook, Google ile bugünlerde yaşadığı ve ortaya pek de çıkmayan sıkıntıları bir süredir öngörerek çeşitli adımlar atmış bulunuyor. Bazı noktalarda birbirine bağımlı olan bu iki dev arasında ilk ayrılık işaretleri ise Facebook cephesinden geliyor.

Facebook, Google ile yaşadığı tartışmalı ortamın ileride kendisi için çok ciddi sonuçlar doğurmaması için şimdiden hazırlıklarını yapıyor. Söz konusu hazırlıklardan biri de Google Play üzerinde yer alan uygulamalarını kendi çözümleri ile kullanıcılara sunmak. Zira Google’ın bir sebeple Google Play Store üzerinde Facebook’u barındırmaması ve mağazadan kaldırması halinde çok ciddi bir sorunla karşı karşıya kalabileceğini öngören dev sosyal medya mecrası, bunun için çeşitli çözüm arayışlarında.

Facebook Android Uygulaması Google Play’den Kalkabilir

Konu sadece Facebook Android uygulamasıyla da sınırlı değil. Facebook’un çeşitli birlikteliği bulunan Google Haritalar servisini de tamamen terk etmesi gündemde. Ancak bu sorunlu durumun çıkarabileceği en etkili ve en ciddi sonuç Facebook Android uygulamasının Google Play Mağazası üzerinden tamamen kaldırılıp kendi platformu üzerinden sunulması.

facebook android google play

Görünen o ki ilerleyen günler bu iki devin çeşitli stratejik adımlarına vesile olabilir. Böyle bir olasılık her zamankinden çok daha fazla var. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmayı ve iki tarafın olası adımlarını sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Kaynak: TalkAndroid

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz