Facebook Android uygulaması güncellendi. Facebook mühendisleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda gerçekleşen güncelleme birçok iyileştirme ve yenilik özelliğini bünyesinde barındırıyor.

En dikkat çeken yenilik olarak ifade edebileceğimiz nokta “Facebook Home” isimli yan uygulamanın artık kullanıcıların telefonlarında kilit ekranına konumlandırılabilmesi diyebiliriz. Buna göre Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Note 2, HTC One X, HTC One X+ ve HTC One model akıllı telefon kullanıcıları cihazlarının kilit ekranında Facebook Home’a yer verebiliyorlar. Böyleye telefon beklemedeyken güç tuşuna basında karşınıza arkadaşlarınızın Facebook paylaşımları geliyor.

facebook android fotograf kaydetme

Facebook üzerinden paylaşılan fotoğraflar artık fotoğraf görüntüleme alanında kaydedilebiliyor. Bu özelliği aynı zamanda Facebook fotoğraflarını indirme şeklinde de ifade edebiliriz. Bu özelliğin yanı sıra bazı kullanıcıların bildirdikleri fotoğraf görüntülerken beyaz boş alan çıkma sorunu da giderildi.

Son iyileştirme de haber akışı bölümüyle ilgili. Haber akışında aşağı doğru ilerlerken bir yerde akış durabiliyordu. Bu güncelleme ile birlikte Facebook Android uygulamasındaki haber akışı otomatik olarak devam edecek ve daha eski paylaşımlar da görüntülenebilecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz