Facebook Android uygulamasında, paylaştığınız gönderilerin gizlilik ayarlarını değiştirmeniz mümkün.

Facebook’ta paylaştığınız bir gönderinin gizlilik ayarlarını onu paylaşmadan önce yapmayı unuttuysanız, ayarları Android cihazınızda değiştirebilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız?

Facebook Android uygulamasının önceki sürümünde bir paylaşımda bulunduğunuzda bu paylaşımınızı arkadaşlarınızdan kimin görüp kimin görmeyeceğini ayarlamayı unuttuğunuzda bunu sonradan değiştiremiyordunuz. Bu ikon, Facebook’ta iletinizi görmesini istemediğiniz kişilerden gizlemenizi sağlıyordu. Bu ikon yeni sürümde yeni avantajlar getirdi. Eğer paylaşımınızı gönderdiğiniz sırada gizlilik ayarlarınızı yapmayı unutursanız bunu daha sonra değiştirebilirsiniz. Ayrıca bunun için masaüstünden web sitesine girmenize de gerek yok.

Facebook Android gizlilik nasil yapilir

Bunun için öncelikle cihazınızda Facebook Android uygulamasının en son sürümü olan 3.3 sürümünün bulunduğundan emin olun. Cihazınıza tüm güncellemeler hemen ve zamanında gelecek diye bir kural yoktur. Bazı kullanıcılara yeni sürümler gelmişken sizin cihazınızdaki aynı uygulama henüz güncellenmemiş olabilir. Bunu anlamak için Android telefonunuzda Uygulama Yöneticisi’ne gidin (Ayarlar > Uygulama Yöneticisi).

Facebook Android Gizlilik-1 logo

Burada Facebook uygulamasını bulun ve buna tıklayın. Hemen üst kısımda uygulamanın sürüm numarasını göreceksiniz. Eğer 3.3 sürümü cihazınıza henüz gelmediyse güncellemenin gelmesini beklemelisiniz.

[highlight]Son sürüme sahipseniz, gönderilerinizin gizlilik ayarlarını yapmak için şu adımları izleyin:[/highlight]

  1. Paylaştığınız herhangi bir gönderinin Facebook’a yüklenmesi tamamlandıktan sonra sağ üst kısımda üç nokta şeklinde görünen yere tıklayın.

Facebook Android Gizlilik-2 - logo

2. Karşınıza belirli seçenekleri içeren bir pencere gelecek. Bu pencerede “Gizliliği Düzenle” seçeneğine tıklayın.

Facebook Android Gizlilik-3 - logo

3.  Şimdi de karşınıza, gönderiniz için gizlilik ayarlarını belirleyebileceğiniz esas pencere gelecek. Burada gönderinizi isterseniz herkese açık yapabilir, sadece arkadaşlarınıza görünür yapabilir ya da sadece ben şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Facebook Android Gizlilik-4 - logo

Ayrıca tanıdıklar hariç arkadaşlar seçeneği de mevcut. Bunu belirlemek için istediğiniz seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır. Bunları yetersiz bulursanız arkadaş listeleri adı altında sıralanan seçeneklere de göz atabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yorum bölümünde aktararak sitemizde görmek istediğiniz nasıl yapılır yazıları konularını belirtebilirsiniz.

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

  1. öncelikle bilgiler için teşekkürler.fakat benım ayrı bıı sorunum var s2 jb 412 surumunu kullanıyrm facebook 2,0 surumunden sonra gelen butun guncellemelerde su sorun mevcut programdan cıkısta vıdget etrafında veya menude herhangı bır vıdget etrafında mavı bı cerceve olusuyor .2,0 surumunde bu olay yok bununla ılgılı bılgılendırırsenız memnun olurum sımdıden tesekkurler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz