Facebook arama geçmişi nasıl silinir? Facebook arama geçmişi silinmiyor ne yapmalıyım? Bu sorularınız için sizlere yazımızda detaylı bilgi sunacağız. Öncelikle Facebook, birçok kullanıcının canını sıkmaya devam ediyor. Facebook aramalarında bir sonraki aramalarınızı daha basit bir hale getirmek için yaptığınız aramaları kayıt etmekte.

Açıkçası özel bir arama da bir kişiyi aradığınız ve aradan zaman geçti tekrar birini aramak istediğiniz de o özel kişinin ortaya çıkması hiçte iyi bir şey değil. Peki bu geçmişi nasıl temizleyeceğiz.

Facebook arama geçmişi nasıl silinir?

Facebook arama geçmişini silmek için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın.

Ardından ise en sağ üstte yer alan küçük ok sembolüne tıklayın ve “hareketler dökümü” sekmesine tıklayın.

Bu sayfada açılan pencere hareketler dökümü olurken, sol alt kısımda Beğenmeler, yorumlar gibi sekmelerin en altında yer alan “daha fazla” seçeneğine tıklayın

Genişletilmiş olan bu seçenekler içerisinden “Ara”yı seçin.

En son ise açılan pencerede sağ üst kısımda görülen “Arama kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklayın ve açılan yeni pencerede “Arama kayıtlarını Sil” kısmına tıklayın. Bu işlemlerden sonra mutlaka kayıtlarınız silinecektir.

Facebook arama geçmişi silinmiyor

Yukarıdaki işlemleri uygulamanıza rağmen Facebook arama geçmişi silinmiyor ise, bir kez daha deneyin. Buna rağmen silinmemiş ise, kullandığınız bilgisayar ve diğer cihazların çerez ve önbellekleri ni silmeniz gerekiyor. Çünkü silinmiş olmasına rağmen cihazlarınız bellek tuttuğu için silinmemiş veya bir değişiklik yokmuş gibi size yansıtabilir. Emin olmak isterseniz bir başka kişinin cihazından Facebook hesabınıza girip geçmişin silindiğini görebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz