Facebook ana sayfanızda beğendiğiniz sayfalar direk olarak sayfanızda çıktığı için can sıkıcı duruma dönüşebilir. Arkadaşınızın, arkadaş olmadığınız kişinin ya da başka bir sayfanın beğenilerinizi görmesi sizin için hoş bir durum olmayabilir. Bu durumdan kaynaklı olarak facebook tarafından beğenileri kapatma özelliği vardır. Kapatma özelliğini aktif duruma getirdiğinizde başkalarının beğenilerinizi görmesini kapatmış olursunuz.

Beğeni kapatma işlemini yapmak aslında o kadar da basit değildir. Eğer bu durumu önlemek için profil ayarlarından beğeni bölümünü kapattıysanız ve attığınız beğeni dökümü hala görüntülendiğini düşünüyorsanız hareket dökümüne bakabilirsiniz.  Gizleme işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız aşağıda olan adımları sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır.

facebook

Facebook Beğenileri Gizleme İşlemi

İlk olarak kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip Facebook’a girişinizi yapın.  Ardından profilinize geçiş yapın. Kapak fotoğrafınızın altında olan menüden zaman tüneline giriş yapın, hakkında kısmına tıklayın ve arkadaşları seçin. Sonra fotoğraflar ve diğer menüsü vardır ve diğer bölümüne tıklayın. Açılan menüde beğeniler bölümünü seçin.

Eğer beğeniler bölümünü göremiyorsanız sizlere iki tane seçenek sunacağız. İlk olarak kısımları yönet bölümüne basın beğenilerinizi aktif konuma getirin. İkinci olarak da beğenilerinizi aktif hale taşımadan önce profil Url’nizin sonuna aşağıda bulunan url parçasını ekleyip enter tuşuna basınız.

facebook

Bunu örnekle açıklayacak olursak, karşınıza beğenileriniz çıkacaktır. Beğeniler sayfasının sağ üst bölümünde bulunan kalem kısmına tıklayın. Açılan kısımdan gizlilik ayarları sekmesine geçin ve beğenileriniz gizlilik penceresinde açılacaktır.

Açılan yerde karşınıza kategoriler çıkacaktır. Açılan ikonlara tıklayıp gizlilik ayarlarını yapılandırdığınız zaman özelleştirerek istediğiniz kişiyi de seçebilirsiniz. En son olarak hareket dökümünden aktif olup olmadığına bakabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz