Facebook Yeni Özelliği İle Tinder’a Rakip Olacak!

Sürekli olarak Snapchat uygulamasındaki özellikleri kendi sistemine entegre etmesi ile eleştiri oklarına hedef olan Facebook bu sefer hedefine Tinder uygulamasını aldı. Dünyanın en çok kullanılan çöpçatanlık uygulamalarından biri olan Tinder sonunda Facebook’un radarına girdi. Facebook tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan yeni özellikler kullanıma sunulur sunulmaz akıllara ilk olarak Tinder uygulaması geldi.

Kolombiya’da Test Edildi

 

Yeni özellikler ilk olarak Kolombiya’da test edildi. Kolombiya’da yaşayan Facebook kullanıcılarına sunulan yeni özellikler Facebook Çöpçatanlık hizmetinin denenmesini sağladı. Sunulan yeni özellik ile Facebook kullanıcılarına henüz tanımadıkları yani arkadaş listesinde olmayan ancak arkadaş olabilecekleri kişileri öneriyor. Eşleşme yapılırken facebook kullanıcıların ortak arkadaşlar ve ortak beğeniler gibi etkenleri temel alıyor. İki tarafından onay vermesinin ardından eşleşme gerçekleşiyor ve kişiler ekleniyor.

Facebook Çöpçatanlık Hizmeti Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Yeni özellik ilk olarak Facebook tarafından Kolombiya’da test sürecine alındı. Kolombiya’da yapılan başarılı deneme sonucunda uygulamanın hayata geçirilmesine karar verildi. Yani Facebook çöpçatanlık servisi resmen devreye alındı. Ancak uygulama kademeli olarak dünya geneline yayılacak. Ülkeler bazında yayımlanacak olan güncellemeler ile kullanıcılara bu yeni özellik dağıtılacak. Türkiye Facebook güncellemesi ne zaman gelecek henüz belli değil. Ancak Facebook güncelleme konusunda oldukça istekli olduğu için kısa sürede güncellemenin gelmesine kesin gözü ile bakılıyor. Güncelleme yaygınlaştığı anda Tinder kullanıcı oranında bir değişiklik olup olmayacağı da merak konusu oldu.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz