Facebook’ta otomatik olarak yapabileceğiniz bir kaç farklı hesap türü dönüşüm var. Örneğin kişisel bir sayfayı bir işletme sayfasına dönüştürebilirsiniz. Heck, bazen Facebook, kişisel sayfanızı bir işletme sayfası olarak kullanmaya karar verirse zorlanırsınız. İşletme Yöneticisini kullanarak bir işletme sayfasını yönetilen bir sayfaya dönüştürebilirsiniz. İşletme sayfanızın kategorisini değiştirebilirsiniz.

Bununla birlikte, otomatik olarak yapamayacağınız şeylerden biri grubu bir sayfaya dönüştürmektir . Gruplar topluluktur; herhangi birinin kısıtlama olmadan birbirlerinin gönderilerini görmesine ve görmesine izin verir. Bir grupta herkes hemen hemen eşittir. Grubun yöneticileri görevlerini yapışkanlaştırma kabiliyetine sahipler, ancak gruba sahip olmanın çok fazla özelliği veya faydası yok.

Bir grubu bir sayfaya dönüştürmek, yöneticileri yalnızca yayınları görünür durumda bırakarak topluluk yönünü alt eder. Diğer insanlar hala, seçeneğinizin uygun olduğunu varsayarak, sayfada yayınlayabilirler ancak herkesin görebileceği belirgin yazılar değildir.

Bununla birlikte, sayfaların , bir işletmeyi denemek isteyenler için gruplar üzerinde bazı avantajları olduğu söylenebilir . Gruplar bir topluluk için iyi olabilir, ancak aynı zamanda titizlikle de doldurulabilirler; Mesajları görmek umurunda değil. Onları sansürlemek yerine, sadece bir sayfa kullanmak daha iyidir. Sayfalar ayrıca reklam araçları, destek mesajları düğmesi ve analitik gibi sistemlere her zaman önemli erişime sahiptir.

Bir grubu sayfaya dönüştürebilirsiniz , ancak bu mekanik bir değişiklik değil. Bunun yerine, seyirciyi tanıtmakla ilgilidir. Ancak, izleyicinizin sayfayı takip etmeyi seçmesi gerektiğine dikkat edin. Birini bir sayfayı takip etmeye zorlayamazsınız, en azından bir tür Facebook kullanım şartını ihlal etmeden.

1. Adım: Sayfanızı Oluşturun

Burada, işinize, markanıza veya etkinliğinize dayalı bir grup topluluğuna sahip olduğunuzu ve bunun için bir sayfa oluşturmak istediğinizi farz ediyorum. Zaten bir sayfanız varsa, bu adımı atlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey aslında kullanmak istediğiniz sayfayı yapmak . Bir sayfa yapmak için yeterince kolay; sadece bu bağlantıya tıklayın ve talimatları izleyin. Ne tür bir sayfa oluşturacağınızı seçmek zorunda kalacaksınız, ama çok fazla endişelenmeyin. Sayfa türü sınırlayıcı bir faktör değildir, sadece kategorilere ayırmaya yardımcı olur. Bir işletme sayfası veya topluluk, halka açık bir figür veya bir marka olsun, grubunuzun amacına en çok uyan kategoriyi seçin.

Sayfanız için grup adınıza benzer bir ad kullandığınızdan emin olun . Düzgün bir geçiş olduğundan ve dramatik bir isim değişikliğinin işe yaramadığından emin olmak istiyorsunuz; insanlar, sayfanın arkasında aynı kişi olup olmadığı konusunda şüpheci olacaktır. Kullanmak istediğiniz isim alınmışsa, işe yarayan bir varyasyon bulmaya çalışın. İsminizi kullanan mevcut sayfanın sizi kimliğine bürünmediğinden emin olmak isteyebilirsiniz; öyleyse, bir ticari marka anlaşmazlığı oluşturabilir veya hatta devralabilirsiniz .

Sayfanız oluşturulduktan sonra yayınlanmayacaktır. Bir açıklama, kapak fotoğrafı ve profil resmi gibi bilgiler eklemek için bu zamanı kullanabilirsiniz . Yine, bunları grubunuzdakilerle eşleştirin, böylece seyirciyi dönüştürdüğünüzde insanlar size güvenir. Yapabileceğiniz ek formları ve alanları doldurun.

Grubunuz için sayfanız için moderatör olarak kalmak istediğiniz herhangi bir moderatörünüz varsa, devam edip bu moderatörleri sayfayı takip etmeye ve rollerini atamaya davet edebilirsiniz. Aslında altı sayfa rolü vardır, bu yüzden doğru olanı seçtiğinizden emin olun. Açıkça ortak olmalarına güvenmediğiniz sürece kimseyi yönetici olarak atamayın. Genel olarak, moderatörünüzün sayfa bilgilerini düzenleyebilmesinden, gönderiler oluşturabilmesinden veya yalnızca yorumları ve içeriği yönetebilmesinden isteyip istemediğinize bağlı olarak moderatör veya düzenleyici rollerini kullanmak isteyeceksiniz.

Adım 2: Bir Geçiş Dönemi Seçin

Sayfanızı oluşturduktan ve moderatörlerinizi atadıktan sonra, geçiş döneminize karar vermeniz gerekir . Bu, çoğunlukla aşağıdaki 5. adımdan ziyade 4. adıma geçiyorsanız gereklidir, ancak akılda tutulması yine de yararlıdır.

Geçiş döneminiz, dikkatinizi sayfaya geçmeden önce temelde grupta geçirmek istediğiniz zamandır. Facebook 30 günlük bir süre önerir, ancak istediğiniz kadar kısa ya da uzun yapabilirsiniz. Sadece herkesin her gün oturum açmadığını ve herkesin her gün gruplarını kontrol etmediğini unutmayın.

Geçiş döneminizi aklınızdan çıkardıktan sonra sayfanızı yayınlayabilirsiniz. Sayfanızı yayınlamak, herkese açık şekilde görüntülenmesini sağlar. Muhtemelen X grubunun yeni resmi sayfası olduğunu söyleyen organik bir yazı yapmak isteyeceksiniz, bu yüzden geçiş yapan insanlar sizin olduğunuzu bileceklerdir.

Grubunuzda bir gönderi yapın ve yapışkan. Bu yayın, yayınlanan sayfanıza ve geçişin tüm detaylarına bağlantı içeren bir duyuru olacaktır. Örneğin, grubunuzu kapatmayı, terk etmeyi, farklı moderatörler atamayı veya bir topluluk olarak etrafta kalmayı planlayıp planlamadığınızı duyurduğunuzdan emin olun.

Bir öneri: Genelde daha fazla insanın geçiş yapması için grubu kapattığımı bildirmek daha etkili olur. Grubu koruyorsanız, birçok kişi sayfayı izlemeyecektir, çünkü “sahip olduğumuz benim için yeterince iyi.” Bunu alıyorsanız, hiçbir şeyleri yok, bu yüzden sizi takip etmek zorunda kalacaklar şey. Grubu korumayı planlıyorsanız, geçiş sürenizin son gününde tutmaya karar verdiğiniz talep nedeniyle bunu açıklayabilirsiniz. Önceden hazırlanmış olup olmadığını ve kimin yalan olduğunu umurunda; etkilidir ve bunu yaparken hiçbir kuralları çiğnemezsiniz.

Geçiş süreniz boyunca, gelecek süreyi bildiren kişilere hatırlatmak ve bunları tekrar sayfanıza ve / veya grup duyuru postanıza bağlamak için arada bir duyuru yapın. Ne kadar çok hatırlatıcı gönderirseniz, grubunuzdaki kişiler o kadar ay boyunca göreceklerdir. Bu, Facebook’un algoritmalarının size karşı çalışma eğiliminde olduğu bir alandır; en az ilginizi çeken kullanıcıların grup yayınlarınızı bile görmesi pek mümkün değildir ve kapandığını asla farketmeyebilirler. Ne yazık ki, bu konuda gerçekten yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

3. Adım: Grup Üyelerinizi Davet Edin

Duyurunuzu gönderdikten bir süre sonra – genellikle ertesi gün seçerim – sayfa kitlenizi oluşturmak için harekete geçmelisiniz . Yapmanız gereken birincil eylem, yeni bir sayfa için “sayfanız için ipuçları” altında. “Arkadaşlarınızı sayfanızı beğenmeye davet et” seçeneğini tıklamak ve grubunuzu kitle olarak seçmek isteyeceksiniz. Bu düğmeyi tıkladığınızda, Facebook grubunuzdaki üyelere sayfanızı takip etmelerini isteyen bir bildirim gönderir. Bu, insanlara yeni sayfanızı takip etmek için tıklamaları kolay bir düğme vermek için organik postalarınızla birlikte çalışır.

Olduğunu unutmayın sınırlamalar sayfanızı takip etmeye davet etmek. İnsanları aşağı yukarı manuel olarak seçmelisiniz ve ses sınırlamaları vardır. Çok fazla davetiye gönderemezsiniz ve sayfanız belirli bir noktadan büyüyünce, hiç davetiye gönderemezsiniz. Bunların hepsi sayfaların Facebook ile davetiyelerde spam olmasını önlemektir. İnan bana, eğer izin verirlerse, bundan gerçekten bıkmış olacaksın.


Ne yazık ki, bu büyük grup topluluklarının herkesi geçerken daha fazla zaman geçirecekleri anlamına geliyor. İsterseniz, organik grup gönderinize geniş bir ilk cevap verinceye kadar davetiyeyi göndermeye devam edebilirsiniz. Bu, limiti aşma riskine sahip olacağınız ve davetiye gönderemeyeceğiniz anlamına gelir, ancak aynı zamanda başlangıçta yanıt vermeyen kişilere, yani grubunuzu günlük olarak kontrol etmeleri daha az olası olanlara davetiye gönderebileceğiniz anlamına gelir.

Genellikle, seçenek tamamen kaldırılmadan önce olabildiğince çok davetiye göndermek istiyorsunuz. Esasen kaybolmadan önce sahip olduğunuz araçları kullanın. Davetiyeyi açıkça iptal etmedikleri sürece, daha önce davet ettiğiniz birine ikinci bir davetiye gönderemeyeceğinize dikkat edilmelidir. Sadece oturmasına ve var olmasına izin verirlerse, görmezden gelinirseniz, hiçbir şey yapamazsınız.

4. Adım: Her ikisi: Grubunuzu Kapatın

Yukarıda, adım 4 veya adım 5’i yapabileceğinizi belirtmiştim. Bu yüzden / veya; sadece birini seçebilirsiniz. Aslında bunlar birbirini dışlayan seçeneklerdir. Hangisini takip etmek istediğinize karar vermelisiniz.

Bu, 4. adım, planlarınızı takip etmek ve grubunuzu kapatmak. Bu konuda gidebileceğiniz iki yol var ve karar vermek size kalmış. İki seçenek onu kapatmak, silmek veya gelecekteki postalardan kilitlemek içindir.

Bir grubu kilitlemek kolaydır. Tek yapmanız gereken grubunuzdaki dişli simgesine tıklamak ve grup ayarlarını düzenlemeyi seçmektir. “Yalnızca yöneticiler gruba gönderebilir” seçeneğini işaretleyin ve değişikliklerinizi kaydedin. Bu, grubu etkili bir şekilde kapatır; atanan yöneticiler dışında hiç kimse ayarları geri gönderemez veya değiştiremez.

Buradan isterseniz, grubu gelecek nesillere uygun bırakabilirsiniz. Grubunuz faydalı referans materyalleri veya faydalı yorumlarla doluysa, görünür ve erişilebilir olması faydalı olabilir. Öte yandan, kapalı bir gruba sahip olmak, grubun aramasında görünmesini engellemez ve muhtemelen erişim için başvuru yapan kişileriniz olacaktır. Bunun yerine sayfanızı büyütmeye odaklanmaya çalıştığınızda bu rahatsız edici olabilir.

Grubun varlığını sürdürmesini istemiyorsanız, herkesi gruptan yavaşça ve sıkıcı bir şekilde çıkarmak zorunda kalacaksınız. Grup Hakkında bölümüne gidin ve üye listenizi bulun. Listedeki her kişinin adının yanında bir düğme olacaktır. Tıklamanız gerekecek; “gruptan kaldır” butonu. Yönetici üyeler için önce yönetici rollerini kaldırmanız gerekir. Herkesi gruptan çıkardıktan sonra, kendinizi gruptan kaldırabilirsiniz. Son kişi kaldırıldıktan sonra grup otomatik olarak silinir. Facebook etrafta boş gruplar tutmuyor.

Üye listenizi kurtarmanın bir yolu olmadığını ve grubunuz silindikten sonra sonsuza dek kaybolduğunu unutmayın. Grubu kapatmadan önce saklamak istediğiniz üye listelerini, yayınları veya içeriği kaydedin.

Adım 5:Grup Sekmesi Yap

Bu seçeneğin çok sıkıcı olduğunu veya grubu bir topluluk olarak etrafında tutmak istediğinizi tespit ederseniz, bunu da yapabilirsiniz. Grubu yönetmeye devam etmek isteyip istemediğinize veya yöneticilerinizden birini sorumlu kişi olarak atamak isteyip istemediğinize karar verin. Topluluğunu yöneten kişilere güvendiğinden emin ol. Onları bir topluluk yöneticisi olarak işe almak faydalı olabilir; Bu yolla, bir şizm ve çatlaklı toplum potansiyeli yerine, eylemlerini kontrol etmek için resmi bir politikanız var.

Grubu buralarda tutuyorsanız, resmi sayfanıza da bağlayabilirsiniz.

sayfa ayarları ve sayfanızı düzenlemek için tıklayın. Sekme uygulamaları bölümünü bulun ve yeni bir sekme oluşturmak için tıklayın. Sekme uygulamaları aslında sayfanızdaki başka bir şeye bağlanan kutulardır; Bu durumda, grubunuza bağlanan bir sekme ekliyorsunuzdur. Uygulamanın resmi Facebook topluluk grubunuz olduğunu yansıtacak şekilde adını ve hedefini ayarlayabilirsiniz.

Bu seçenekle ilgili tek bir sorun var; ancak sayfanız için 2.000’in üzerinde takipçisi varsa bunu yapabilirsiniz. Bu, genel olarak sayfalardaki bir sınırlamadır. 2.000’den az takipçiniz varsa, yeni bir sekme uygulaması oluşturamazsınız. Belirli beyaz listedeki uygulamaları kullanabilirsiniz, ancak bir Facebook grup uygulaması bunlardan biri değildir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz