Bugün sizlere çalınmış olan Facebook hesaplarınızı nasıl kurtarabileceğinizi anlatacağım. Ancak sizlere ilk olarak hesap güvenliğini sağlamanız gerektiğinden ve nasıl yapıldığından bahsedeceğim. Çünkü hesabınızı güvenli hale getirmeniz gerekiyor ki, tekrardan hesap kurtarma sıkıntılarıyla uğraşmamak için. İşte Facebook ve hesap güvenliğine dair her şey…

Hesabınızı güvenli hale getirelim

İlk olarak hesabınızı açın ve nasıl güvenli hale getireceğinizi düşünün. Şifrelerinizi ardışık ve “12345” gibi basit yapmayın. Bunlar en basit şifrelerdir. Zor ve unutmayacağınız bir şifre belirleyin. Bunun ardından hesabınızı güvene almak için cep telefon doğrulaması yapmamız gerekiyor. Başka biri girdiğinde size mesaj ile kod gelecek ve izinsiz giriş yapılamayacak.

Eğer bu yazımızı yeni okuyor ve hesabınızı güvene almamışsanız eğer, cidden hesaplarınızın çalınması çok yüksek.

Facebook Çalınan hesap kurtarma

Çalınmış olan hesaplarınızı kurtarmanın en hızlı yolu yeni şifre almaktadır. Facebook sayfasını açarak şifremi unuttum kısmına tıklayınız. Açılacak olan sayfada ki alana e-posta veya telefon numaranızı girin.

Karşınıza üç farklı seçenek çıkacaktır en fazla. Mail hesabıyla kurtarmaşifre sıfırlama linki gönderme ve cep telefonu ile.

Eğer hiçbir seçenek yoksa, Bunlara artık erişimim yok kısmına tıklayın. Bu kısma telefon numarası veya mail adresinizi girin. Çıkan pencerede ilgili adımları doldurun ve sizden bir kimlik onayı isteyecektir. Arkalı önlü kimlik belgenizi çekip, TC numaranızı karalayıp gönderebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz