Hikâye özelliği tüm sosyal ağ platformlarında yerini almaktadır. İlk olarak Snapchat tarafından sunulan bu uygulama ardından Instagram’da yerini aldı. Daha sonra WhatsApp uygulamasına gelen hikâye özelliği en son olarak Facebook’da yerini aldı.

İlk zamanlar fazla tutulmayan bu uygulama şimdi ise kullanıcıların dikkatini çekmekte ve gün geçtikçe kullanımı daha da fazla olmaktadır.  Sizlere bu durumu anlatma sebebimiz teknoloji sitelerinde arama motorlarında genellikle Facebook hikâyeleri gözükmüyor yazısı yerini almakta ve bu yazı gün geçtikçe daha da fazla olmaktadır.

Facebook Hikâyeleri Bilgisayar Üzerinden Nasıl Görünür?

İlk olarak şunu belirtelim ki bilgisayar üzerinden Facebook hikâye özelliği kullanılmamaktadır. Eğer bilgisayar üzerinden hikâye görmüyorsanız bu uygulamanın bilgisayar üzerinde olmadığını belirtmiş olalım. Ancak Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre de Ağustos ayında bilgisayarlara da hikâye özelliğinin geleceği belirtildi.

Facebook Hikâyeleri Cep Telefonundan Nasıl Görüntülenir?

Bilgisayar üzerinden değil de cep telefonu üzerinden de kullanıcılar sıkıntı yaşamaktadır. Siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken telefonunuzda bu uygulamayı güncellemektir. Eğer güncelleme yapmadıysanız hikâyeleri de göremezsiniz.

Uzun süredir Facebook uygulamasına güncelleme yapmadıysanız da yeni sürümü kullanmadığınız için bu özellik aktif olmaz. Eğer güncelleme yaptıysanız ve hala bu uygulamayı kullanamıyorsanız Facebook müşteri hizmetlerini arayıp yardım talep edebilirsiniz. Böylelikle uygulamanız kontrol edilerek gereken işlem hakkında bilgi verilir ve sizi yönlendirmede bulunurlar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz