Facebook bulunmuş olduğu ortamı daha fazla canlandırmak adına, etkinlikler özelliğini hikaye olarak paylaşmaya sağlayacak yeni bir güncelleme sunuyor. Bu güncelleme ile beraber etkinliklere gidecek olan kişiler birbirleriyle etkileşim içerisinde olacak ve tek liste halinde birbirlerini görebilecekler…

Facebook‘un sunmuş olduğu bu yeni özellikle beraber artık etkinliklerinizi hikayelerinizde paylaşabilir ve arkadaşlarınızla daha iyi bir etkileşim kurabilirsiniz. Etkinliklerinizi paylaş butonu ile beraber hikayelerinize ekleyecek ve üzerlerine ister metin ister çıkartma ekleyebilirsiniz. Hikayelerinize eklemiş olduğunuz çıkartmalar hikayeye bakanlara bir nevi bilgi sunacak.

Hikayelerinize eklemenin yanı sıra diğer birkaç opsiyon daha mevcut durumda. Hikayelerinize ekleyeceğiniz etkinliklerin yanı sıra bunlara gidiyorum veya ilgileniyorum gibi seçenekler geliyor. Bunlara dokunan veya tıklayan kişiler ile tek liste halinde iletişim kurabilir ve gideceğiniz etkinliklere bu kişiler ile sohbet edebilirsiniz.

Bilet Satışlarını Arttırıyor!

Bu yeni etkinlik paylaşım sistemiyle beraber yapılan etkinliklere olan ilgilerin ve bilet satışlarında daha fazla bir artışın olması bekleniyor. Yapılan açıklamalar da ise yapılan festivallerin tamamında Facebook etkinlikler özelliği kullanılmış ve bu sistem ile bilet satışlarında çok fazla bir artış yaşanmış. İlk etkinlikte 50 bini aşkın bilet satışı yapılmış.

Eğer durum bu şekilde olur ve bilet satışlarının arttığı fark edilirse, sosyal platformlarda ticari amaç güden kişiler daha fazla paylaşım ve festival düzenlemeye başlayacak gibi duruyor. Her ne kadar Facebook’un eski havası kalmamış olsa bile, işe yarar olduğu kesin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz