Sizlere daha önceki haberlerimizde instagram ip adresi hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştuk. Bugün ise yeni bir yazı ile Facebook ip adresi bulunur mu? Sorusuna cevap vermek için bu yazıyı oluşturduk. İşte detaylar…

iP adresi bulunur mu sorusu çok fazla sorulan bir soru olarak karşımıza geliyor. Birçok sahte hesap ile sizleri rahatsız eden kişileri hepimiz merak ediyoruz. Ancak bu gibi sorulara cevap vermek için bazı yolları denememiz gerekiyor.

Facebook ip adresi bulunur mu?

Facebook platformunu neredeyse hepimiz kullanmışızdır. Mesajlaşma sırasında ip adresi bulunur mu? Bunu merak ediyoruz. Ancak teknik bir işlemin olmadığınız belirtelim. Facebook’ta konuşma sırasında kişiler Facebook üzerinden sohbet yapmış olduğu için teknik bir yolla ip adresini bulması mümkün değil.

Bu bakımdan Facebook ip adresi tespiti yapmadığını belirtelim. Sizleri tehdit eden veya rahatsız edici mesajlar atan kişileri platform üzerinden hem şikayet edebilir hemde engelleyebilirsiniz. Ancak ölüm ve benzeri şekilde ciddi tehditler alıyorsanız, savcılığa giderek yasal bir süreci başlatabilirsiniz.Savcılık eğer durum ciddi bir boyutta ise bir karar alıp, Facebook yetkililerinden ip adresini talep edebilir. Böylelikle en güzel yol savcılığa başvurmak olacaktır.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz