Apple tarafından işletim sistemi için tanıtılan Karanlık Mod fazlasıyla beğenildi. Daha sonra diğer şirketler tarafından bu durum popüler hale geldi ve karanlık mod yayıldı. Karanlık mod özelliği sayesinde ekran kararıyor ve gözleriniz daha da az yoruluyor. Görüntü olarak da fazlasıyla asil görünmesi bu özelliği cazip hale getiriyor. Facebook uygulaması da karanlık mod özelliğine kavuştu. Eğer siz de Facebook uygulamasında karanlık mod özelliğini etkinleştirmek istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

En yeni güncellemeler ile karanlık moda geçmek için sağ üst köşede yer alan ok işaretine dokunun. Daha sonra Yeni Facebook’a Geç seçeneğine tıklayın. Pencerede karanlık modu seçin ve ‘Başlayın’ seçeneğine tıklayın. Karanlık mod seçeneğine bu şekilde ulaşmış olursunuz. Anlatmış olduğumuz adımlar karşınıza çıkmıyorsa bu özelliğe henüz sahip olamayabilirsiniz. Facebook için karanlık moda geçmenin birkaç çözümü vardır. Google Chrome uzantıları, üçüncü parti uygulamaları ve masaüstünde Facebook’a Karanlık Mod ekleyen bazı hileler yer alıyor.

iOS ve Android’de Facebook uygulamanızın arka olanını kalıcı olarak siyah ya da koyu hale getirmenin mevcut bir yolu bulunmamaktadır. Facebook bu özelliği kullanıma sunmaya karar verene kadar Google Chrome’da kalıcı olarak masaüstünde etkileştirebilirsiniz. Bu işlem için de Facebook URL’sinden sonra adres çubuğuna chrome: // flags / # enable-force-dark yazın ve karşınıza Google Chrome karanlık mod çıkacaktır. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz