Sosyal ağın genişlemesi ve teknolojinin ilerleyişine ayak uydurarak yeni uygulamalarını dünyamıza katmasıyla beraber birçok farklı alternatife sahip iletişim kurma şansımız oluyor. Bunların hepsinde birer hesabımız bulunurken aynı zamanda sunduğu imkan kadar gerçekleştirdiği istemediğimiz sistemler de var. Bunlardan biri de yine mesajın okundu bilgisi. Çoğu kişi gelen mesajın okunduğu bilgisini karşısındakine gitmesini istemez ancak uygulamalar bunu bir seçenek olarak çoğu zaman sunmuyor. Facebook Messenger kullanıcıları da okundu bilgisi için çözüm arayan kesimden. Sizler de vereceğimiz adımlarla istediğiniz kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Anlık mesajlaşma servislerinin hızla artışından sonra kolları sıvayan ve Facebook ile entegre bir şekilde çalışan bir uygulama geliştiren dev şirket, çevrimiçi sohbet dünyasında da varlığını hissettirmişti. Ancak kullanıcılar çevrimiçi durum ve okundu bilgisinden biraz rahatsızlar. Çevrimiçi olmayı kapatma imkanı varken okundu bilgisi nasıl kapatılır sorusunun yanıtını bulamıyorsunuz.

Facebook Messenger Okundu Bilgisi Kapatma

Ghost for Chat isimli bir eklenti sayesinde Messenger’da istediğiniz işlemi yapabileceksiniz. Sadece okundu bilgisini gizlemekle kalmayıp isterseniz çevrimiçi kalma halini de değiştirip çevrimdışına dönüştürebileceksiniz. Google Chrome tarayıcısıyla uyumlu çalışan eklentinin çalışma prensibi de oldukça basit.

facebook-messengar-okundu-bilgisi-nasil-kapatilir

Eklentiyi indirdikten sora üyelik işlemini yapın. Sonrasında sunulan seçeneklerden istediklerinizi seçince bir bakıma Facebook Messenger’da görünmez olabilirsiniz. Güzel bir uygulama olsa da ücretsiz bir uygulama değil. Bu hizmeti için sizden aylık 1.99 dolarlık bir fatura kesiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz