Facebook sonunda uzun süredir beklenen para gönderme özelliğini devreye sokuyor. Artık Messenger üzerinden arkadaşlarınıza para göndermeniz mümkün olacak.

Dev sosyal ağ, 17 Mart günü yeni özelliğini Amerika’da kullanıma sundu. Şimdilik sadece Amerika’da kullanılabilecek bu özellik yakında Türkiye’de ve diğer ülkelerde kullanılabilecek. Ayrıca şimdilik masaüstünde kullanılabilen para gönderme ve alma işlevi birkaç ay sonra Android ve iOS platformlarında da kullanılabilir olacak.

Messenger bu servisini kullanıcıların çok kolay bir şekilde yararlanabileceği bir sistem üstüne kurmuş. Arkadaşlarınıza para göndermek ya da onlardan para almak için sadece birkaç küçük adımı izlemeniz yeterli oluyor.

Facebook-Messenger-Payments

Öncelikle Messenger’ın Ayarlar kısmına girerek Visa ya da Master özellikli kartınızın bilgilerini buraya tanımlıyorsunuz. Sonra arkadaşınızla mesajlaştığınız kısma geliyorsunuz ve $ simgesine tıklıyorsunuz. “Öde” seçeneği ekranınızda beliriyor. Karşıdaki kişinin sadece Messenger açarak gelen ödemeyi kabul etmesi yeterli oluyor. Buradaki tek dezavantaj ödemenin karşıdaki kişinin hesabına aktarılma süresi gibi görünüyor. Çünkü Facebook’un belirttiğine göre gönderilen paranın hesapta görünme süresi üç günü bulabiliyor. Bu da günümüzde az bir süre değil.

Ayrıca buradaki tek önemli husus ödemenin hesaba geçme süresi değil. Facebook bu  ödeme özelliği için gönderilen her paradan bir kesinti de yapacak. Bununla birlikte dev şirketin belirttiğine göre bu tutar minimum düzeyde tutulmaya çalışılacak. Yine de para gönderme özelliği olan bazı uygulamalarda bu tutar %3 düzeyinde olabiliyor.

Facebook, kullanıcıların arkadaşlarıyla iletişimini, neleri beğendiğini, nasıl hissettiklerini ve benzeri her şeyi bu sosyal ağda paylaşmalarını istediği gibi şimdi arkadaşlarına para gönderme ve onlardan para alma gibi işlerini de mesajlaşma uygulaması üzerinden yapmalarını istiyor. Facebook’un daha hayatımızda ne kadar büyük yer kaplayabileceğini bekleyip göreceğiz.


İşte Facebook Messenger Para Gönderme Özelliğinin Videosu

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz